Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Miasta Luboń

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2014-2018: Protokół nr XLIX/2018 XLIX sesji Rady Miasta Luboń, która odbyła się 19 lipca 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Luboniu

Protokół nr XLIX/2018 XLIX sesji Rady Miasta Luboń, która odbyła się 19 lipca 2018r.

w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Luboniu

 

 Ad1 . Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum .

O godz. 17.00 Przewodnicząca Rady Miasta Luboń, pani Teresa Zygmanowska przywitała

panią burmistrz, zastępców, przybyłych radnych, mecenasa, sekretarza Miasta, skarbnika Miasta, pracowników Urzędu Miasta, mieszkańców i gości oraz przedstawicieli prasy lokalnej.

 

Po  stwierdzeniu  quorum  19  (dziewiętnastu  radnych)  Przewodnicząca  Rady,  Teresa Zygmanowska  otworzyła XLIX sesję Rady Miasta Luboń.

 

 PrzewodniczącaRady, Teresa Zygmanowska zapytała, czy są uwagi do porządku obrad.

  

BurmistrzMiasta, Małgorzata Machalska wnioskowała o rozszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący - Rozpatrzenia uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Luboń”.

Projekt uchwały był badany i został pozytywnie zaopiniowany przez trzy (3) komisje Rady.

 

 W związku z powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zaproponowała, aby projekt uchwały dopisać do porządku obrad i rozpatrzyć w pkt 12. Kolejne punkty ulegną przesunięciu o jeden, aż do pkt 21.

 

 W  związku  z  powyższą  propozycją  Przewodnicząca  Rady,  Teresa  Zygmanowska

zapytała, czy Rada tę zmianę akceptuje.

  

Za powyższą zmianą głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan,

 

Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

/za rozszerzeniem porządku obrad o pkt 12 głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu –  0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

  

W konsekwencji Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zarządziła głosowanie nad przyjęciem porządku obrad po zmianach.

  

Za zmienionym porządkiem obrad głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman,

 

Samulczyk Marek, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

/za zmienionym porządkiem obrad głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Wolne głosy i wnioski mieszkańców.
  3. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Górny Lasek".
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie skargi na Burmistrza Miasta Luboń.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały w określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta Luboń.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasad usytuowania na terenie miasta Luboń miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/145/2016 Rady Miasta Luboń z dnia 29 września 2016 r. w sprawie: ustalenia regulaminów określających zasady i tryb korzystania z wielofunkcyjnych boisk sportowych, Stadionu Miejskiego oraz boiska przy ulicy Szkolnej.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXX/184/2009 Rady Miasta Luboń w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto Luboń.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Luboń”.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2018 rok.

 

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2018-2028.

15. Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Luboń o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

16. Informacja Burmistrz Miasta Luboń i Jej Zastępców o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz wykonania uchwał.

17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

18. Interpelacje i zapytania.

19. Wolne głosy i wnioski.

20. Przyjęcie protokołu sesji nr XLVIII/2018.

21. Zakończenie obrad.

 

/zał. nr 1/ - Porządek obrad.

  

 Ad. 2 . Wolne głosy i wnioski mieszkańców.

 

Jako pierwszy w dyskusji głos zabrał pan Mariusz Kaźmierczak. Żądał wskazania pod- staw prawnych zastosowania w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego

„Górny Lasek” strefy ochrony i zakazu budowania w bezpośrednim sąsiedztwie linii wyso- kiego napięcia. Uważał, że jest to, nie tylko niezgodne z prawem budowlanym, ale także zarzucił miastu rodzaj lobbowania po stronie prywatnego podmiotu, jakim jest w tym przy- padku Enea.

  

Odpowiedzi udzielił projektant MPZP, Cezary Maliszewski. Miasto, zgodnie z procedurą, zwróciło się do ENEI o określenie bezpiecznej odległości, w jakiej można inwestować w sąsiedztwie linii przesyłowych. Otrzymało odpowiedź, że jest to pas 30 do 40 metrów, przy- jęło tę dolną granicę, czyli 15 metrów od skrajnego przewodu, w obie strony. Budowanie bliżej uznano za niebezpieczne. W miejscowym planie zastosowano te parametry.

  

Pan Mariusz Kaźmierczak przytoczył ekspertyzę, która bezpieczną odległość określa na trzy (3) metry od skrajnych przewodów (Opracowanie Światowe Politechniki Gdańskiej).

  

Projektant brał pod uwagę zapisy zawarte w Studium Zagospodarowania Przestrzennego Miasta, opinie specjalistów i uzgodnienia uprawnionych instytucji.

  

Pan Mariusz Kaźmierczak pytał, na jakiej podstawie prawnej uchwalone zostało zatem Studium Miasta?

 

Projektant odpowiedział, że nie jest autorem Studium, tylko MPZP. Dodał, że do tej pory spotykano się w innych gminach raczej z pretensjami, że linie energetyczne są usytuowane za blisko domostw. Po raz pierwszy projektant spotkał się z postulatem odstąpienia w planie od zakazu budowania w bezpośrednim  sąsiedztwie linii elektroenergetycznej. 

Pan Mariusz Kaźmierczak złożył wniosek:

 W noszę o zm ian ę o b owią zu jące go stu d i u m w p r ze d m iot o wym za kresie d o t. te ren u Gó rny

 L a se k i o po d jęcie w tym za kresie sto so wn ej u ch wa ły, a n ad to o wstr zym a n ie d ziała ń w   przedmiocie zatwierdzenia obecnego planu zagospodarowania przestrzennego, do czasu

 p rawidło we go i zgo d n ego z p rawe m d o kon an ia zmian w studium, w tym: w zakresie mery-

 to ryki zgo d n e j z o b o wiązu jącym p rawe m i p o prze d sta wien iu o p inii e ksp e rtów co d o ko n iecz-

 n e j i o dp o wied n iej sze roko ści p a sa o ch ron n ego n a ww. te ren ie d la lin ii e lekt ryc zn ych 1 10   Kv oraz o ustalenie planu zagospodarowan ia p rze str ze n n e go wyłąc zn ie zgo d n ie z o b o wią-

 zu jącym i p rze p isam i prawa , w tym w o p a rciu o p rawidło we stu d ium , z u wzg lęd n ien iem w

 sto su n ku do stud ium i p lan u ja ko p rio ryte tu za sa d p rawn ych , jak i słuszn e go int e resu wy-

 b o rców, w t ym m ieszka ń có w ww. te ren u .

 

W tym miejscu kolejny wniosek złożyła inna mieszkanka Lubonia, pani Monika Na- wrot. Wniosła o zmianę zapisu w planie „Górny Lasek” dopuszczającego zabudowę bliźnia- czą do 40% powierzchni działki. Teren ten jest przewidziany w planie dla budowy wolnosto- jącej, o dopuszczalnej zabudowie 30% powierzchni. Mieszkanka wnioskowała o maksy- malny procent zabudowy (40% dla zabudowy bliźniaczej), dla całego obszaru.

  

Projektant odpowiedział, że teren ten jest przeznaczony pod zabudowę wolnostojącą, stąd nie widział uzasadnienia, żeby narzucać szczególny sposób zagospodarowania. To po pierwsze. Po drugie to wymagałoby ponownych uzgodnień, których w tym roku nie udałoby się przeprowadzić. Tym samym zahamowałoby to możliwość przyjęcia planu przez Radę Miasta.

  

W tym miejscu mieszkanka wnioskowała o cofnięcie procedury planistycznej.

  

Dalej pani Monika Nawrot wnioskowała, w imieniu mieszkańców o zmianę kategorii drogi Kasztelańskiej z dojazdowej na pieszo-jezdną, czyli z KDD na KDX.

  

Zastępca dyrektora Biura Majątku Komunalnego w Luboniu, pan Krzysztof Knopczyń- ski wyraził opinię, że byłoby to odstępstwem od przepisów, to po pierwsze. Po drugie w ciągu pieszo-jezdnym nie zmieściłyby się miejsca postojowe. Tym samym utrudniłoby to uzyskanie pozwoleń na budowę.

  

Pani Monika Nawrot powiedziała, że po pierwsze plan nie stoi na przeszkodzie, żeby zmie- nić kategorię drogi, mało tego, takie drogi w tym planie są. Dlaczego więc w jednym miejscu mogły one zaistnieć, a w innym są odstępstwem od przepisów. Poprosiła, żeby urzędnik dobrze zapoznał się z planem, bo chyba nie za bardzo go zna.

  

W dalszej części głos zabrał pan Bogdan Tarasiewicz, stały bywalec sesji. Po raz kolejny lobbował w sprawie ulicy Uroczej. Sugerował, ze Pani Burmistrz obiecała utwardzenie ulicy Uroczej.

 

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska odpowiedziała, że owszem takie są Jej intencje, jednak nie określone w czasie. Należy pamiętać, że to radni zatwierdzają plany inwesty- cyjne, a tym samym budżetowe.

  

Pan Bogdan Tarasiewicz powrócił też do sprawy budowy windy dla osób niepełnospraw- nych w Ośrodku Kultury w Luboniu. /Był to projekt przedłożony w budżecie obywatelskim, który nie uzyskał poparcia i przegrał z innymi projektami/.

  

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska: Jak już wielokrotnie było wyjaśniane, bo pan Tarasiewicz przedmiotową sprawę poruszył nie po raz pierwszy, o budżecie obywatelskim, jak sama nazwa wskazuje decydują mieszkańcy. Tak się stało, że zadecydo- wali o budowie fontanny. Pomysł windy być może zostanie wykorzystany i zrealizowany w przyszłości. Na chwilę obecną został odrzucony. Budżet obywatelski kieruje się określonymi zasadami. Zgodnie z tymi zasadami ten pomysł upadł. Było wiele zasadnych pomysłów, które przegrały w budżecie obywatelskim, bo mieszkańcy zadecydowali inaczej. Takie są reguły i zasady budżetu, że wygrywa projekt, na który zostanie oddana największa ilość głosów i nie przekracza możliwości finansowych Miasta. Bardziej Pani Burmistrz tematu nie chciała rozwijać, bo był już tyle razy omawiany, że nic nie powinno dla nikogo być niezrozu- miałe. Ten temat został omówiony wyczerpująco.

  

Dalej pan Bogdan Tarasiewicz zapytał, do kogo należy skwer z tulipanami przy ul. Żabi- kowskiej, który od czasu do czasu jest czyszczony przez Firmę Kom-Lub?.

  

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska: Jest to teren prywatny, który dzierżawi Miasto.

  

Na koniec pan Bogdan Tarasiewicz zapytał, czy jest możliwość zamontowania słupków przy sklepie w ul. Żabikowskiej?

  

W odpowiedzi usłyszał, że na chodnikach słupków Miasto montować nie będzie.

  

Do dyskusji o planie miejscowym Górny Lasek powrócili pani Monika Nawrot i pan Mariusz Kaźmierczak.

  

Pani Monika Nawrot zwróciła uwagę, że droga 22 KDD w planie przy obszarze 1 UZ nie spełnia norm (8m). Ponownie zapytała, czy urzędnicy znają ten plan?. Jej zdaniem nikt nad planem rzetelnie nie pracował, Wydziały Urzędu Miasta nie złożyły żadnych wniosków, dla- tego to nie jest plan, a co najwyżej inwentaryzacja.

  

Pan Mariusz Kaźmierczak podniósł pięć Jego zdaniem największych uchybień:

  1. Norma użyta przez ENEA Operator jest już nieaktualna.
  2. Eksperci powinni zbadać linię przesyłu i ustalić strefę ochronną, czego nie zrobiono.
  3. Plan w przedłożonym kształcie zablokuje rozbudowę i budowę domów.
  4. Naukowcy wydają inne opinie od przywoływanych przez projektantów i urzędników.
  5. Ta decyzja godzi w dobry interes mieszkańców, a lobbuje prywatny podmiot.

  

Na tym zakończono dyskusję, a Przewodnicząca Rady Miasta ogłosiła dziesięciominutową przerwę.

  

Ad 3. Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Górny Lasek" przedstawili Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska, kierownik Wydziału Planowania UM, pan Hubert Prałat.

Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1073, z późn. zm.) w celu ustalenia przeznaczenia terenów oraz określenia sposobów ich zagospodarowania i zabudowy Rada Miasta Luboń w dniu 15 grudnia 2016 r. podjęła Uchwałę Nr XXVII/185/2016 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Górny Lasek”. Obszar objęty opracowaniem jest położny w południowo-centralnej części miasta i zajmuje powierzchnię około 89 ha. W jego granicach obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej, działka nr 138 („stara szkoła”), położonego przy ul. Sobieskiego w Luboniu, który obejmuje swym zasięgiem jedną działkę ewidencyjną przeznaczoną w całości pod zabudowę mieszkaniową. Wedle uzasadnienia do uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, za opracowaniem przedmiotowego dokumentu przemawia konieczność zatrzymania procesu powstawania zabudowy realizowanej w oparciu o decyzje administracyjne, które mają ograniczony zakres regulacji w porównaniu do planu miejscowego. Ponadto występuje potrzeba uporządkowania układu komunikacyjnego i doprowadzenia poszczególnych jego elementów do właściwych parametrów. Ważnym aspektem jest także umożliwienie rozwoju działalności gospodarczej na obszarze objętym planem oraz dostosowanie zapisów obowiązującego planu miejscowego do polityki przestrzennej wyrażonej w obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Rozwiązania przyjęte w planie spełniają założenia uchwały wywołującej sporządzenie planu. Na potrzeby sporządzanego planu przeprowadzono wizję terenu objętego opracowaniem, przeanalizowano stan własności oraz poddano ocenie istniejące uwarunkowania, w tym ochrony środowiska, dziedzictwa kulturowego i zabytków, walory architektoniczne i krajobrazowe. Ponadto, zidentyfikowano potrzeby interesu publicznego oraz rozwoju infrastruktury technicznej, zapewnienia odpowiedniej ilości i jakości wody oraz wymagania ochrony zdrowia i bezpieczeństwa ludzi i mienia. W obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń przyjętym Uchwałą Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r., obszar objęty planem w przeważającej części wskazany jest pod tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami towarzyszącymi, a ponadto: - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej, - tereny zabudowy produkcyjno- usługowej, - tereny zabudowy usługowej - usług oświaty, - tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, - tereny zabudowy usługowej - usług sakralnych, - tereny zabudowy usługowej - usług użyteczności publicznych, - tereny zabudowy usługowej - usług oświaty lub usług zdrowia. Mając na względzie powyższe, zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003

r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, stwierdzono, że przewidywane rozwiązania nie naruszają ustaleń obowiązującego Studium. Sporządzony plan miejscowy stanowi dopełnienie polityki przestrzennej wyrażonej w Studium i określa zasady zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy związane z funkcją poszczególnych terenów określoną w ww. Studium. W dużej mierze stanowi kontynuację dotychczasowego

 

użytkowania terenu, dostosowując zasady jego zagospodarowania do nowych potrzeb inwestycyjnych z uwzględnieniem obowiązujących przepisów z dziedziny planowania przestrzennego.

Przedmiotem ustaleń planu są następujące elementy: 1) przeznaczenia terenów oraz linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania, 2) zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, 3) zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu oraz kształtowania krajobrazu w tym krajobrazu kulturowego, 4) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków, 5) wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych, 6) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźników zagospodarowania terenu, 7) szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości, 8) szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy, 9) zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej, 10) sposoby i terminy    tymczasowego    zagospodarowania,    urządzania    i    użytkowania    terenów,

11) stawki procentowe na podstawie których ustala się opłatę z tytułu wzrostu wartości nieruchomości, 12) minimalna powierzchnia nowo wydzielanych działek budowlanych. Ponadto uwzględniono ograniczenia zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy, wynikające z położenia całego obszaru objętego planem w zasięgu powierzchni ograniczającej stożkowej lotniska wojskowego Poznań-Krzesiny oraz z przebiegu linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia przez obszar opracowania. Plan respektuje także usytuowanie podziemnego kabla teletechnicznego niezbędnego dla potrzeb obronności i bezpieczeństwa państwa. Plan uwzględnia wszystkie zasady art. 15 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) przez co realizuje wymogi wynikające z art. 1 ust. 2 4 ww. ustawy. W trakcie opracowania projektu planu przeprowadzono, określoną w ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1073, z późn. zm.) procedurę formalnoprawną z uwzględnieniem ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r., poz. 1405, z późn. zm). Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko po uzyskaniu pozytywnej opinii Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej udostępniony był do opiniowania i uzgadniania właściwym organom i instytucjom. W dniach od 18 maja 2018 r. do  8  czerwca   2018   r.   projekt   planu   został   wyłożony   do   publicznego   wglądu. W trakcie wyłożenia projektu planu w dniu 23 maja 2018 r. odbyła się publiczna dyskusja nad rozwiązaniami przyjętymi w planie. Do projektu planu wpłynęło siedemnaście uwag, z których Burmistrz Miasta Luboń trzy uwzględnił w całości, a siedem uwzględnił częściowo. Procedura sporządzania planu została przeprowadzona z uwzględnieniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w zakresie zawartym w art. 39, art. 40, art. 42, art. 53, art. 54 i art. 55 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r., poz. 1405, z późn. zm.). Zapewniono możliwość czynnego udziału społeczeństwa oraz składania uwag i wniosków w formie i terminie określonych ww. ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Rada Miasta Luboń podjęła w dniu 16 czerwca 2016 r. Uchwałę Nr XXI/129/2016 w sprawie aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Luboń oraz miejscowych planów zagospodarowania   przestrzennego.   Zgodnie   z   analizą   stanowiącą   załącznik   do

przedmiotowej uchwały plan miejscowy obowiązujący w granicach opracowania, obejmujący swym zasięgiem jedną działkę ewidencyjną, uznano za aktualny, gdyż zawiera wszystkie ustalenia niezbędne z punktu widzenia prawidłowego określenia przeznaczenia oraz zagospodarowania terenu. Z przeprowadzonej analizy ekonomicznej wynika, iż plan

 

wpłynie umiarkowanie negatywnie na budżet Miasta. Koszty związane będą przede wszystkim z wykupem gruntu pod nowe ciągi komunikacyjne i poszerzenie niektórych istniejących dróg  do  parametrów  zgodnych  z  wymaganymi  przepisami  prawa.  Można je jednak zminimalizować poprzez dofinansowanie inwestycji środkami z zewnątrz np. z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Mimo to uchwalenie przedmiotowego planu przyniesie więcej korzyści poprzez uregulowanie zasad zagospodarowania i kształtowania zabudowy oraz uporządkowanie układu komunikacyjnego. W związku z powyższym uchwalenie przedmiotowego planu należy uznać za zasadne. Zasady finansowania inwestycji należących do zadań własnych Gminy, określono w załączniku nr 3 do niniejszej uchwały.

  

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska dodała, że na wniosek Komisji Komunalnej przywrócono w planie zapis mówiący o 10% odstępstwie, który został zapisany w Rozdziale III pkt 8 i brzmi następująco:

8) dopuszcza się możliwość wydzielania działek budowlanych o powierzchni mniejszej niż wielkości określone w  ustaleniach szczegółowych planu, w przypadku:

a) gdy w wyniku podziału do osiągnięcia minimalnej powierzchni działki budowlanej brakuje nie więcej niż 10% i dotyczy to tylko jednej, ostatniej z wydzielanych działek.”

   

W dalszej kolejności głosowane były uwagi do planu:

  

 Uwa ga 1

W dniu 19 czerwca 2018 r. złożono uwagę dotyczącą uwzględnienia w planie drogi prowadzącej od ul. Kasztelańskiej do ul. Sobieskiego na terenie oznaczonym w projekcie planu symbolem 16MNU (dz. ew. nr 121 ark. 14). Uwzględnienie chociażby tzw. „ślepej” ulicy z wjazdem od strony ul. Kasztelańskiej pozwoli na podział działek od strony ul. Platanowej.

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona;

Uzasadnienie: W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) przedmiotowy teren został wyznaczony jako teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z towarzyszącymi usługami. Nie wyznaczono w nim drogi publicznej na ww. terenie. Plan nie uniemożliwia jednak realizacji tej drogi jako drogi wewnętrznej, która może stanowić pośredni dostęp do drogi publicznej. Plan umożliwia również podział działek od strony ul. Platanowej, minimalna powierzchnia nowo wydzielanej działki dla terenu oznaczonego w planie symbolem 16MNU wynosi 500 m2.

 

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota,

 

Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa, 

głosów przeciwnych nie było,

  

wstrzymali się od głosu: Gawelski Hieronim, Samulczyk Marek.

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu uwagi głosowało - 16 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 2 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Uwaga nieuwzględniona.

   

 Uwaga 2

W dniu 20 czerwca 2018 r. złożono uwagę dotyczącą zaprojektowania w planie drogi publicznej o szerokości 8 m przebiegającej przez działkę ew. nr 47/1 ark. 17 na terenie oznaczonym w projekcie planu symbolem 3MN/U, która połączy ulice: Rydla i Dworcową na przedłużeniu ul. Malwowej i uzupełnieni obecny układ drogowy.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona;

Uzasadnienie: W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) przedmiotowy teren został wyznaczony jako teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej. Nie wyznaczono w nim drogi publicznej na ww. terenie. Po analizie układu komunikacyjnego tej części osiedla nie znaleziono uzasadnienia dla rozbudowy układu dróg publicznych. Natomiast plan nie uniemożliwia realizacji tej drogi

 

jako drogi wewnętrznej.

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu uwagi głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Uwaga nieuwzględniona.

 

 Uwaga 3

W dniu 20 czerwca 2018 r. złożono uwagę dotyczącą braku zgody na przeprowadzenie drogi przez działkę 97 ark. 11, obr. Lasek. (ul. Łączna).

 

Rozstrzygnięcie Uwaga nieuwzględniona.

Uzasadnienie Przedmiotowa droga stanowi łącznik między ul. Malinową a ul. Łączną. Biorąc pod uwagę, że ul. Malinowa  stanowi  drogę  bez  przejazdu  o długości  około 480 metrów ww. łącznik stanowi o usprawnieniu komunikacji i poprawie bezpieczeństwa obsług komunikacyjnej tej części osiedla.

  

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak  Katarzyna, Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

  

wstrzymał się od głosu:

Goryniak Piotr.

 

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu  uwagi głosowało – 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymał się od głosu – 1 radny, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Uwaga nieuwzględniona.

  

 Uwaga 4

W dniu 21 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z dwóch części, dotyczącą terenów oznaczonych  w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U:

Cz.1 uwagi: wniosek o dopuszczenie lokalizacji dwóch budynków gospodarczych na jednej działce budowlanej  na  terenach oznaczonych w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U.

Rozstrzygnięcie  Uwaga w tej części uwzględniona;

Cz..2 uwagi wniosek o usunięcie zapisu umożliwiającego przebudowę istniejących budynków mieszkalnych zewnętrznych schodów.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Usunięcie wskazanego zapisu uniemożliwi jakąkolwiek  przebudowę istniejących budynków mieszkalnych niespełniających ustaleń planu.

Głosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 u wa g i 4 u względ n ion a Cz. 2 u wa gi 4 n ieu względ n ion a

 

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

 

wstrzymałasię od głosu:

Franek  Dorota.

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 /za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli uwzględnieniu części I uwagi i nieuwzględnieniu części II uwagi głosowało – 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymała się od głosu – 1 radna, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Część I uwagi uwzględniona. Część II uwagi nieuwzględniona.

  

Uwaga 5  (składała się z 5 części)

W dniu 22 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z pięciu części:

  

Cz.1. uwagi wniosek o dopuszczenie lokalizacji dwóch budynków gospodarczych na jednej działce budowlanej na terenach oznaczonych w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części uwzględniona;

Cz.2. uwagi   wniosek o usunięcie zapisu umożliwiającego przebudowę istniejących budynków mieszkalnych – dot. zewnętrznych schodów.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Usunięcie wskazanego zapisu uniemożliwi jakąkolwiek przebudowę istniejących budynków mieszkalnych niespełniających ustaleń planu;

Cz.3. uwagi wniosek o zmianę w załączniku graficznym do prognozy oddziaływania planu na środowisko oddziaływania przypisanego działkom ew. nr 133/5, 133/6, 41/2 na terenach oznaczonych symbolami 1PU i 2PU (oddziaływanie negatywne silne).

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Ocena wpływu na środowisko dla przedmiotowych działek została określona w prognozie oddziaływania planu miejscowego na środowisko w odniesieniu do aktualnego stanu użytkowania terenu. Z uwagi na fakt, że są to działki niezabudowane, a w planie wyznaczono je jako teren obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej, oddziaływanie  na  środowisko  określono  jako  negatywne  silne.  Ponadto w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko plan wraz z prognozą oddziaływania na środowisko uzyskał pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska;

Cz.4. uwagi  wniosek o zmianę zapisów w rozdziale 4 projektu planu - Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu – w kwestii odbudowy lub budowy nowej linii elektroenergetycznej po jej  śladzie - w tym wielotorowej, wielonapięciowej.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Zapis umożliwiający odbudowę lub budowę nowej linii elektroenergetycznej po  śladzie  istniejącej  na  obszarze  opracowania  linii  elektroenergetycznej  wysokiego

 

napięcia, w tym jako wielotorowej, wielonapięciowej, wynika z uwzględnienia stanowiska Zarządu Województwa Wielkopolskiego;

Cz..5.  uwagi   wniosek  o zmianę  §  11 poprzez  dopisanie  dla  terenu  oznaczonego w projekcie planu symbolem 2MN/U minimalnej powierzchni działki – 160 m 2, minimalnej szerokości frontu działki – 4 m.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Proponowane parametry odnośnie zmiany zapisów dotyczących procedury scalania i podziału nieruchomości uznaje się za nieuzasadnione, ponieważ wnioskowane parametry nie gwarantują uzyskania działek budowlanych pozwalających na zagospodarowanie przedmiotowego terenu zgodnie z ustaleniami planu;

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 u wa g i 5 u względ n ion a Cz.2 ,3 ,4 ,5 u wa gi n ieu względ n ion e .

Glosowanie:

 

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

 

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu uwag głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

Część I uwagi 5 uwzględniona. Części II, III, IV, V nieuwzględnione.

  

Uwaga 6  (składała się z 4 części)

W dniu 22 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z czterech części, dotyczącą dz. ew. nr 86, 87. 88 ark. 14, na terenie oznaczonym w projekcie planu symbolem 16MNU:

Cz.1. uwagi wniosek o możliwość wydzielenia działki budowlanej o powierzchni min. 300 m 2 i budowy na tyłach działek (w stosunku do ul. Platanowej) budynku mieszkalnego jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej z działką sąsiednią - jako budynków nowo projektowanych, np. poprzez wykonanie przedłużenia ulicy Kasztelańskiej w kierunku do ul. Sobieskiego.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono minimalną powierzchnię nowo wydzielanych działek budowlanych, w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolno stojących jest to 700 m 2, zaś dla bliźniaczych 500 m 2. Biorąc pod uwagę, że na przedmiotowym terenie dopuszcza się realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w formie bliźniaczej przyjęto za studium minimalną powierzchnię działki 500 m 2. W przypadku podziału wymienionych nieruchomości, możliwe jest zapewnienie dostępu do drogi publicznej dla nowo wydzielonych działek poprzez drogę wewnętrzna lub służebność przejazdu. Mając na względzie,  że  zgodnie  z art. 15 ust. 1 ustawy  z dnia  27 marca  2003 r.  o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan miejscowy musi być sporządzony zgodnie z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwagi w tej części nie uwzględnia się;

Cz.2. uwagi wniosek o zmianę minimalnej szerokości frontowej nowo wydzielanych działek do 10 m.

RozstrzygnięcieUwaga tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Minimalna szerokość frontu działki dotyczy działek powstałych w procedurze scalania i podziału nieruchomości, której przeprowadzenie ma na celu uzyskanie nieruchomości o kształcie i parametrach najbardziej optymalnych dla planowanego przeznaczeniu terenu. Zaproponowaną szerokość frontu działki uznaje się za niewystarczającą biorąc pod uwagę przyjętą w planie minimalną wielkość działki powstałej w procedurze scalania i podziału nieruchomości równą 700 m 2 i przeznaczenie przedmiotowego terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i towarzyszących usług nieuciążliwych;

Cz..3. uwagi wniosek o przedłużenie ulicy Kasztelańskiej przez teren działki ew. nr 121, tak aby umożliwić dojazd do działek ew. nr 86, 87, 88, jako ulicy publicznej.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) przedmiotowy teren został wyznaczony jako teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

 

z towarzyszącymi usługami. Nie wyznaczono w nim drogi publicznej na ww. terenie. Po analizie układu komunikacyjnego tej części osiedla nie znaleziono uzasadnienia dla rozbudowy układu dróg publicznych. Natomiast plan nie uniemożliwia realizacji tej drogi jako drogi wewnętrznej;

Cz..4.  uwagi   wniosek  o wyjaśnienie  niespójności  dotyczącej  minimalnej  powierzchni działki pomiędzy zapisami § 11 i § 25.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części uwzględniona.

UzasadnienieZapisy planu w § 11 dotyczą procedury scalania i podziału nieruchomości, natomiast minimalna powierzchnia określona w ustaleniach szczegółowych dla poszczególnych terenów (w tym przypadku w § 25), dotyczy nowo wydzielanej działki budowlanej. Są to dwie odrębne procedury regulowane w ustawie o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 121), tak więc parametry działek określone dla każdej z nich nie muszą być tożsame.

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 ,2 ,3 ,4 u wa gi 6 (wszystkie czę ści )  n ieu względ n ion e

 

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

  

wstrzymali się od głosu: Gawelski Hieronim, Samulczyk Marek.

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu uwag głosowało - 16 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 2 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Uwagi nieuwzględnione.

 

Uwaga7     (składała się z dwóch części)

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z dwóch części, dotyczącą terenów oznaczonych  w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U:

Cz.1. uwagi   wniosek o dopuszczenie lokalizacji dwóch budynków gospodarczych na jednej działce budowlanej  na terenach oznaczonych w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części uwzględniona;

Cz. .2. uwagi   wniosek o usunięcie zapisu umożliwiającego przebudowę istniejących budynków mieszkalnych – dot. zewnętrznych schodów.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Usunięcie wskazanego zapisu uniemożliwi jakąkolwiek przebudowę istniejących budynków mieszkalnych niespełniających ustaleń planu.

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 ,u wa g i  7 u wzglę d n iona cz. 2 u wa gi 7 n ie u względ n ion a

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

 

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

  

wstrzymałasię od głosu:

Franek  Dorota.

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli uwzględnieniu części I uwagi i nieuwzględnieniu części II uwagi głosowało – 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymała się od głosu – 1 radna, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Część I uwagi uwzględniona. Część II uwagi nieuwzględniona.

  

 Uwaga 8 . (składała się z dwóch części)

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z dwóch części, dotyczącą terenów oznaczonych w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U:

Cz. .1. uwagi   wniosek o dopuszczenie lokalizacji dwóch budynków gospodarczych na jednej działce budowlanej na terenach oznaczonych w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U.

Rozstrzygnięcie  Uwaga w tej części uwzględniona;

Cz. .2. uwagi  wniosek o usunięcie zapisu umożliwiającego przebudowę istniejących budynków mieszkalnych – dot. zewnętrznych schodów.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Usunięcie wskazanego zapisu uniemożliwi jakąkolwiek przebudowę istniejących budynków mieszkalnych niespełniających ustaleń planu.

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 ,u wa g i 8 u względ n ion a cz. 2 u wa gi 8 n ieu wzg lęd n ion a

  

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr,

 

Dworaczyk Adam, Ekwińska Katarzyna, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

 

 wstrzymałasię od głosu:

Franek  Dorota.

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli uwzględnieniu części I uwagi i nieuwzględnieniu części II uwagi głosowało – 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymała się od głosu – 1 radna, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Część I uwagi uwzględniona. Część II uwagi nieuwzględniona.

  

Uwaga 9.      (składała się z dwóch części)

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z dwóch części, dotyczącą terenów oznaczonych

w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U:

Cz. 1. uwagi    wniosek o dopuszczenie lokalizacji dwóch budynków gospodarczych na jednej działce budowlanej na  terenach oznaczonych w projekcie planu symbolami 2MN/U i 6MN/U.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części uwzględniona;

Cz. .2. uwagi  wniosek o usunięcie zapisu umożliwiającego przebudowę istniejących

 

budynków mieszkalnych – dot.  zewnętrznych schodów.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Usunięcie wskazanego zapisu uniemożliwi jakąkolwiek przebudowę istniejących budynków mieszkalnych niespełniających ustaleń planu.

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 . u wa gi 9 u wzglę d n iona cz. 2 u wa gi 9  nieu wzg lęd n iona

  

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

  

wstrzymałasię od głosu:

Franek  Dorota.

 

 W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 

/za  podtrzymaniem  stanowiska  burmistrza,  czyli  uwzględnieniu      części  I  uwagi     i nieuwzględnieniu części II uwagi głosowało – 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymała

 

się od głosu – 1 radna, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Część I uwagi uwzględniona. Część II uwagi nieuwzględniona.

  

 Uwaga 10

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę dotyczącą zmiany kategorii z KDD drogi oznaczonej w projekcie planu symbolem 15 KDD - droga publiczna klasy dojazdowej na KDX - publiczny ciąg  pieszo- jezdny, tak by w przyszłości umożliwić realizację nawierzchni tej ulicy w jednym poziomie bez rozróżnienia między częścią pieszą i jezdną lub wpisanie takiej możliwości w paragrafie 38 projektu  planu „Górny Lasek". Wnioskujemy również o umożliwienie  wykonania  ogólnodostępnych  zatok   postojowych  i zieleni  urządzonej w liniach rozgraniczających ulicy.

Rozstrzygnięcie Uwaga nieuwzględniona.

Uzasadnienie Przedmiotowa droga została zaliczona w poczet dróg publicznych, zasady ich realizacji określają przepisy odrębne o drogach publicznych. W pozostałej części uwaga bezzasadna - plan dopuszcza realizację zatok postojowych i zieleni urządzonej w liniach rozgraniczających drogi.

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

 

wstrzymali się od głosu: Gawelski Hieronim, Samulczyk Marek.

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu uwag głosowało - 16 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 2 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Uwaga nieuwzględniona.

 

 

Uwaga11    (składała się z 3 części)

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z trzech części, dotyczącą terenu oznaczonego

w projekcie planu symbolem 18MN (dz. ew. nr 143, ark. 14):

Cz. .1. uwagi  wniosek o zwiększenie maksymalnej powierzchni zabudowy do 40%.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono maksymalną powierzchnię zabudowy dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej  wolno  stojącej  na  poziomie  30%,  zaś  dla  bliźniaczej,  która  stanowi o intensywniejszym wykorzystaniu terenu, na poziomie 40 %. Mając na względzie, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan miejscowy nie może naruszać ustaleń studium uwarunkowań i kierunków  zagospodarowania  przestrzennego  uwaga nie może zostać uwzględniona;

Cz. .2. uwagi    wniosek o zmniejszenie minimalnej powierzchni biologicznie czynnej do 30%.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono minimalną powierzchnię biologicznie czynną dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej zarówno wolno stojącej jak i bliźniaczej na poziomie 40 %. Mając  na   względzie,   że   zgodnie   z art. 15 ust. 1 ustawy   z dnia   27 marca   2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan  miejscowy  musi  być  sporządzony  zgodnie  z zapisami  studium  uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwaga nie może zostać uwzględniona;

Cz. 3. uwagi wniosek o wprowadzenie minimalnej powierzchni nowo wydzielanej działki budowlanej 300 m 2 -  dla  budynków  w zabudowie  bliźniaczej  i 500  m 2 dla  budynków w zabudowie wolno stojącej.

 

Miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono minimalną powierzchnię nowo wydzielanych działek budowlanych, w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolno stojących jest to 700 m 2, zaś dla bliźniaczych 500 m 2. Biorąc pod uwagę, że na przedmiotowym terenie dopuszcza się realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w formie bliźniaczej przyjęto za studium minimalną    powierzchnię    działki    500 m2.    Mając    na    względzie,    że    zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan miejscowy musi być sporządzony zgodnie z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwagi w tej części nie uwzględnia się.

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 ,2 i 3 u wa gi 11 (ws zystkie c zę ści n ieu względ n ion e )

 

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

przeciw głosował:

Samulczyk Marek,

  

wstrzymali się od głosu: Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr.

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu uwag głosowało - 15 radnych, przeciw - 1 radny, wstrzymało się od głosu – 2 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Uwagi nieuwzględnione.

  

Uwaga 12    (składała się z 10 części)

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z dziesięciu części, dotyczącą terenu oznaczonego w projekcie planu symbolem 5MN (dz. ew. nr 88, ark. 14):

Cz. 1. uwagi wniosek o zmniejszenie powierzchni minimalnej nowo wydzielanej działki budowlanej do 300 m 2 - dla budynków w formie bliźniaczej i 450 m 2 dla budynków w formie wolnostojącej.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono minimalną powierzchnię nowo wydzielanych działek budowlanych, w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolno stojących jest to 700 m 2, zaś dla bliźniaczych 500 m 2. Biorąc pod uwagę, że na przedmiotowym terenie dopuszcza się realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w formie bliźniaczej przyjęto za studium minimalną   powierzchnię    działki    500 m 2.    Mając    na    względzie,    że    zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan miejscowy musi być sporządzony zgodnie z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwagi w tej części nie uwzględnia się;

Cz. 2. uwagi   wniosek o zmniejszenie minimalnej szerokości frontu działki do 14 m.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie  Minimalna  szerokość  frontu  działki  odnosi  się  do  procedury  scalenia i podziału i dla przedmiotowego terenu została określona jako 15 m przy minimalnej powierzchni działki równej 500 m 2 (§ 11 planu). Natomiast dla nowo wydzielanych działek budowlanych w planie miejscowym nie określa się szerokości frontu działki, a jedynie minimalną powierzchnię, która na tym terenie wynosi 500 m 2 (w tym przypadku § 19 planu);

Cz. 3. uwagi  wniosek o umożliwienie realizacji zabudowy w formie bliźniaczej - jako budynków nowo budowanych a nie tylko w formie dobudowy do już istniejącego budynku przy granicy działki.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Zdecydowano się dopuścić budynki mieszkalne jednorodzinne bezpośrednio przy granicy działki budowlanej tylko jako dobudowa do istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego na sąsiedniej działce budowlanej, z uwagi na istniejące zagospodarowanie terenu i potrzebę zachowania optymalnej intensywności zagospodarowania terenu sprzyjającej osiągnięciu ładu przestrzennego;

Cz. 4. uwagi   wniosek o zwiększenie maksymalnej powierzchni zabudowy do 40%.

 

miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono maksymalną powierzchnię zabudowy dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno  stojącej  na  poziomie  30%,  zaś  dla  bliźniaczej,  która  stanowi o intensywniejszym wykorzystaniu terenu, na poziomie 40 %. Mając na względzie, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan miejscowy nie może naruszać ustaleń studium uwarunkowań i kierunków  zagospodarowania  przestrzennego  uwaga nie może zostać uwzględniona;

Cz. 5. uwagi     wniosek o zmniejszenie minimalnej powierzchni biologicznie czynnej do 30%.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono minimalną powierzchnię biologicznie czynną dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej zarówno wolno stojącej jak i bliźniaczej na poziomie 40 %. Mając  na   względzie,   że   zgodnie   z art. 15 ust. 1 ustawy   z dnia   27 marca   2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan  miejscowy  musi  być  sporządzony  zgodnie  z zapisami  studium  uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwaga nie może zostać uwzględniona;

Cz. 6. uwagi  wniosek o wprowadzenie zapisu umożliwiającego zmniejszenie minimalnej powierzchni działki o 10%.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części uwzględniona.

Cz. 7. uwagi     wniosek o wprowadzenie zapisu umożliwiającego zmniejszenie szerokości frontowej działki o 10%.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie  Minimalna  szerokość  frontu  działki  odnosi  się  do  procedury  scalenia i podziału i dla przedmiotowego terenu została określona jako 15 m. Przy minimalnej powierzchni działki  równej  500 m 2 (§  11 planu)  oraz  chęci  uzyskania  nieruchomości o kształcie i parametrach najbardziej optymalnych dla planowanego przeznaczeniu terenu, przyjętą w planie wartość uznano za właściwą;

Cz. 8. uwagi    wniosek o wprowadzenie zapisu umożliwiającego wydzielanie dojść, dojazdów, komunikacji wewnętrznej, powierzchni służących do doprowadzenia mediów do nowo projektowanych / budowanych budynków.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona. Uzasadnienie Wniosek wykracza poza zakres planu miejscowego;

Cz. .9. uwagi   wniosek o wprowadzenie zapisu umożliwiającego prowadzenie mediów j sieci, przyłączy) nie tylko  wydzielonymi drogami w ale również poprzez ustanowione między innymi do tego celu służebnościami.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona. Uzasadnienie Wniosek wykracza poza zakres planu miejscowego;

Cz. 10. uwagi   wniosek o nieograniczanie liczby budynków mieszkalnych, gospodarczych i garażowych  w stosunku do jednej działki budowlanej.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Nieograniczanie liczby budynków mieszkalnych, gospodarczych

 

i garażowych w stosunku do jednej działki budowlanej mogłoby doprowadzić do zaburzenia ładu przestrzennego na przedmiotowym terenie, o wykształconej w znacznym stopniu strukturze przestrzennej.

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

  

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli uwzględnieniu nr 6 i nieuwzględnieniu uwag pozostałych głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

Część 6 uwagi nr 12 uwzględniona. Częśći 1,2,3, 4,5, 7, 8, 9 i 10 uwagi  nr 12 nieuwzględnione.

  

Uwaga 13     (składała się z 4 części)

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z czterech części, dotyczącą terenów oznaczonych w projekcie planu symbolami 4MNU i 7MN (dz. ew. nr 11/1 i 11/2, ark. 14):

Cz. 1. uwagi Wniosek o umożliwienie budowy na działce ew. nr 11/2 i 14 budynku mieszkalnego jednorodzinnego wolno stojącego - obecnie brak linii zabudowy dla działki nr 14 - linia zabudowy jest jako obowiązująca od strony ul. Parkowej i uniemożliwia zabudowę działki nr 14 i 11/2.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Uwaga bezzasadna, plan nie uniemożliwia zabudowy wskazanych działek i dopuszcza realizację budynku mieszkalnego jednorodzinnego wolno stojącego;

Cz. 2. uwagi Wniosek o zmniejszenie obszaru strefy technicznej elektroenergetycznej linii wysokiego napięcia lub wpisanie w planie obowiązku skablowania napowietrznej linii 110 kV przebiegającej nad działkami wnioskodawcy.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie  Zgodnie  z art. 15 ust. 1 ustawy  z dnia  27 marca  2003 r.  o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm) plan miejscowy musi być sporządzony zgodnie z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Luboń dla linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia 110 kV określono szerokość strefy technicznej od 30 do 40 m, do doprecyzowania w planie miejscowym. W planie przyjęto więc najmniejszą wskazaną wartość równą 30 m (po 15 od osi linii po obu stronach). Ponadto plan został pozytywnie zaopiniowany przez Zakład Usług Energetycznych, a obowiązek skablowania ww. linii elektroenergetycznej nie wynika ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.);

Cz. 3. uwagi Wniosek o określenie zasad wypłacania odszkodowań za zmniejszenie wartości wskazanych działek wynikające z tworzenia obszarów ograniczonego użytkowania własności poprzez wprowadzanie coraz to większych ograniczeń wynikających z istnienia napowietrznej linii 110 kv. Obecnie wnioskodawca jest w posiadaniu decyzji o warunkach zabudowy, która wprowadzała ograniczenia w postaci linii zabudowy od strony sieci 9 m od granicy działki, teraz projekt planu pokazuje już 15 m.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona. Uzasadnienie Wniosek wykracza poza zakres planu miejscowego;

Cz. 4. uwagi Wniosek o umożliwienie prowadzenia mediów jako przyłączy poprzez działkę 11/2, która nie jest opisana jako droga wewnętrzna a częściowo stanowi dojazd do działki nr 14.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Uwaga bezzasadna, plan dopuszcza budowę, rozbudowę, przebudowę obiektów i sieci infrastruktury technicznej na terenach innych niż tereny dróg.

Głosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 

 Uwaga  nr 13 w całości nie uwzględniona

  

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Ekwińska Katarzyna, Frąckowiak Katarzyna, Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

  

wstrzymali się od głosu: Dworaczyk Adam, Franek Dorota, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr, Samulczyk Marek,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika.

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu uwag głosowało - 12 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 6 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

Uwagi nieuwzględnione w całości.

 

 

Uwaga14      (składała się z czterech części)

W dniu 25 czerwca 2018 r. złożono uwagę składającą się z czterech części, dotyczącą terenów oznaczonych w projekcie planu symbolami 23MNU i 25MN (dz. ew. nr 131/4,

 

ark.14):

Cz 1. uwagi wniosek o zmianę przeznaczenia terenu oznaczonego w projekcie planu symbolem 25MN na MNU.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) wyznaczono postulowaną strefę koncentracji usług wzdłuż ul. Sobieskiego. Uwzględniając powyższe i dążąc do racjonalnego rozwoju obszaru objętego planem, mając na uwadze także istniejący stan zagospodarowania i użytkowania terenu oraz chęć osiągnięcia ładu przestrzennego, uznano, że właściwy kierunek rozwoju dla terenu oznaczonego w planie symbolem 25 MN to funkcja mieszkaniowa (dopuszcza się usługi nieuciążliwe w lokalach użytkowych). Przeznaczenia terenów przyjęte w planie są zgodne z ww. studium;

Cz. 2. uwagi wniosek o zwiększenie powierzchni zabudowy do 50% i zmniejszenie powierzchni biologicznie czynnej do 30%.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń (Uchwała Nr XXXII/234/2017 Rady Miasta Luboń z dnia 8 maja 2017 r.) określono maksymalną powierzchnię zabudowy dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej  wolno  stojącej  na  poziomie  30%,  zaś  dla  bliźniaczej,  która  stanowi o intensywniejszym wykorzystaniu terenu, na poziomie 40 %. Natomiast minimalną powierzchnię biologicznie czynną dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej zarówno wolno stojącej jak i bliźniaczej określono w ww. studium na poziomie 40 %. Mając na względzie, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1073, z późn. zm.) plan miejscowy nie może naruszać ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwaga nie może zostać uwzględniona;

Cz. 3. uwagi wniosek o dopuszczenie dwukondygnacyjnych budynków gospodarczych, usługowych i gospodarczo – usługowych.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Uznaje się, że dopuszczenie dwóch kondygnacji dla wskazanych budynków jest nieuzasadnione i mogłoby doprowadzić do zaburzenia ładu przestrzennego, mając na uwadze przeważającą na tym terenie formę tego typu zabudowy;

Cz. 4. uwagi   wniosek o zwiększenie wysokości budynków gospodarczych, usługowych i gospodarczo – usługowych do 10 m.

RozstrzygnięcieUwaga w tej części nieuwzględniona.

Uzasadnienie Analiza stanu  istniejącego  wykazała,  że  wskazane  w uwadze  budynki o wysokości 10 m nie występują na przedmiotowym terenie. Z uwagi na kontynuację istniejących form zabudowy, zwiększenie dopuszczalnej wysokości dla wskazanych budynków zaburzyłoby ład przestrzenny i uznaje się za nieuzasadnione

Glosowanieza podtrzymaniem (stanowiska burmistrza)

 Cz.. 1 , 2 , 3 i 4 u wa gi  n r 14 n ieu względ n ion e czyli u wa ga n r 14 n ieu wzglę d n ion a

  

Glosowanie:

Za podtrzymaniem stanowiska burmistrza głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej,

 

Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam, Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Górecki Kazimierz Jan, Gawelski Hieronim, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

  

wstrzymał się od głosu:

Goryniak Piotr.

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podtrzymaniem stanowiska burmistrza, czyli nieuwzględnieniu  uwagi głosowało – 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymał się od głosu – 1 radny, nieobecnych – 3 radnych/.

 

Uwaga nieuwzględniona.

  

Po przegłosowaniu wszystkich uwag do planu, Przewodnicząca Rady Miasta poprosiła o przedstawienie opinii komisji.

 

Projekt uchwały opiniowały trzy Komisje Rady: Komisja Komunalna, Ochrony Środowiska, Organizacyjno-Prawna. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

  

Dyskusji nie było.

 

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zarządziła głoso- wanie nad podjęciem uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzen- nego "Górny Lasek".

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

 

wstrzymał się od głosu:

Samulczyk Marek.

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 

/za podjęciem uchwały głosowało - 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymał się od głosu

–  1 radny, nieobecnych – 3 radnych/.

  

/zał. nr 2/ - UCHWAŁA NR XLIX/368/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Górny Lasek".

 

Ad4.

Projektuchwaływ sprawie skargi na Burmistrza Miasta Luboń przedstawiła Przewod- nicząca Rady Miasta Luboń, Teresa Zygmanowska.

W dniu 9 lipca do Rady Miasta Luboń wpłynęła skarga Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu z dnia 3 lipca 2018 r. na Burmistrza Miasta Luboń zawierająca w swojej treści zarzut nienależytego wykonywania przez Burmistrza zadań z zakresu ładu przestrzennego w związku z wnioskiem Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu o ustalenie warunków za- budowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku wielorodzinnego na działkach ozna- czonych numerami geodezyjnymi 1/31, 1/17, 1/18, ark. Mapy 25, obr. 001 Lasek, położo- nych w Luboniu przy ul. Kolonia PZNF oraz zarzut naruszenia interesów skarżącej Spół- dzielni. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Luboniu w dniu 20 marca 2018 r. złożyła wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji określonej powyżej. W ramach prowadzonego postępowania administracyjnego Burmistrz Miasta Luboń, po przeprowadzeniu analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu, przygotował projekt decyzji o wa- runkach zabudowy, który następnie przekazał do uzgodnienia Powiatowemu Konserwato- rowi Zabytków w Poznaniu. Powiatowy Konserwator Zabytków w Poznaniu postanowieniem nr 356/2018 z dnia 13 czerwca 2018 r. umorzył postępowanie w zakresie uzgodnienia od- mowy ustalenia warunków zabudowy. Do dnia dzisiejszego, tj. 19 lipca br. decyzja admini- stracyjna kończąca postępowanie z wniosku Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu nie została  wydana.  Termin  załatwienia  sprawy  upływa  z  dniem  31  lipca  2018  r. zgodnie z zawiadomieniem Burmistrza Miasta Luboń z dnia 15 czerwca 2018 r., dlatego Rada Miasta Luboń nie jest właściwą do rozpatrzenia skargi Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu złożonej przez stronę postępowania administracyjnego w trakcie jego trwania. W sprawie toczy się postępowanie administracyjne, które wkrótce zostanie zakończone w I instancji wydaniem decyzji administracyjnej. Od decyzji tej stronie – Spółdzielni Mieszkanio- wej w Swarzędzu przysługiwać będzie odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoław- czego  w  Poznaniu  zgodnie  z   obowiązującymi   przepisami   procedury administracyjnej. Zgodnie z art. 234 Kodeksu postępowania administracyjnego w sprawie, w której toczy się postępowanie administracyjne skarga złożona przez stronę podlega roz- patrzeniu w toku postępowania, zgodnie z przepisami kodeksu. Z powyższego wynika, że Rada Miasta Luboń nie jest właściwa do rozpatrywania skargi na Burmistrza Miasta Luboń, który  jako   organ   administracji   publicznej   prowadzi   postępowanie   administracyjne w I instancji, a jego decyzja podlega kontroli i środkom zaskarżania przewidzianym w ko- deksie postępowania administracyjnego.

  

Skarga była przedmiotem dyskusji Komisji Komunalnej, która stwierdziła jak wyżej, tzn., że nie jest właściwa do rozpatrywania skargi na Burmistrza Miasta Luboń, ponie- waż w sprawie nie zostało zakończone postępowanie administracyjne.

  

Dyskusji nie było.

  

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zarządziła głoso- wanie nad podjęciem uchwały w sprawie skargi na Burmistrza Miasta Luboń.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin,

 

Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam, Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podjęciem uchwały głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu

–  0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

  

/zał. nr 3/ - UCHWAŁA NR XLIX/369/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie skargi na Burmistrza Miasta Luboń.

 

 Ad5.

Projektuchwały w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwator- skie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabyt- ków przedstawił Zastępca Burmistrza, Michał Popławski.

Przepisy ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami wprowadziły możliwość określenia przez Radę Miasta Luboń zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Powyższa konieczność wynika ponadto z potrzeby zapewnienia przez

 

Miasto Luboń właściwej i skutecznej ochrony konserwatorskiej zabytków, będących świa- dectwem historii naszego miasta. Z uwagi na powyższe, celowym jest przyjęcie propono- wanej uchwały.

Na koniec Zastępca Burmistrza dodał, że projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię UOKiK /Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów/.

  

Projekt uchwały opiniowały dwie (2) Komisje Rady Miasta Luboń: Komunalna, Orga- nizacyjno-Prawna. Obie wydały opinie pozytywne.

  

W dyskusji głos zabrał wyłącznie radny Marek Samulczyk, który zapytał Burmistrza, czy wpłynęły już jakieś wnioski?.

  

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski odpowiedział radnemu, że na razie nie wpłynął w tej sprawie żaden wniosek.

  

Ponieważ więcej pytań nie było, Przewodnicząca Rady zarządziła głosowanie nad podję- ciem uchwały.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podjęciem uchwały głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu

–  0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

  

/zał. nr 4/ - UCHWAŁA NR XLIX/370/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restaurator- skie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

 

 Ad6.

Projektuchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż na- pojów alkoholowych na terenie miasta Luboń przedstawili Zastępca Burmistrza, Ma- teusz Mikołajczak i kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Kultury UM, Romualda Su- chowiak.

W odróżnieniu od dotychczasowego brzmienia art. 12 ust.1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, przewidującego ustalenie przez rady gmin maksymalnej „liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży, począwszy od dnia 9 marca br. nowa uchwała powinna ustalić maksymalną liczbę zezwoleń. Przy tym ustawodawca nie wyłącza w ten sposób ustalonego limitu zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, zezwoleń na sprzedaż piwa. Oznacza to, że aby zachować stan dotychczasowy w zakresie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w istniejących punktach sprzedaży, niezbędne jest zsumowanie wszystkich ważnych zezwoleń na sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych, uwzględniając okoliczność, że sprzedaż tych napojów w jednym punkcie może odbywać się na podstawie wielu zezwoleń, oraz dodając do uzyskanej  w  ten sposób liczby ważnych zezwoleń, ilość punktów sprzedaży piwa, w których dotąd mogła być prowadzona sprzedaż poza limitem. Ustawodawca wymaga ponadto, by w uchwale tej określić maksymalną liczbę zezwoleń odrębnie: 1) dla poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych, 2) dla sprzedaży z przeznaczeniem do spożycia na miejscu sprzedaży (tzw.

„gastronomia”) oraz 3) poza miejscem sprzedaży (tzw. „detal”). W nowej uchwale trzeba obowiązkowo określić maksymalną liczbę zezwoleń, a nie punktów sprzedaży; w liczbie tej trzeba obowiązkowo uwzględnić maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż piwa. Ponadto maksymalną liczbą zezwoleń należy objąć nie tylko zezwolenia na sprzedaż napojów prze- znaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (tzw.”detal”), ale też zezwolenia na sprzedaż napojów przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (tzw. „gastronomię”). Trzeba poza tym dokonać rozdziału maksymalnej ilości zezwoleń na poszczególne rodzaje napojów alkoholowych, a więc z uwzględnieniem napojów: a) do 4,5% alkoholu oraz piwo,

b) powyżej 4,5% do 18% alkoholu, c) powyżej 18% alkoholu. Wreszcie należy dokonać roz-

 

dzielenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych z przeznacze- niem do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz z przeznaczeniem do spożycia na miejscu sprzedaży. Zgodnie z ustawowym upoważnieniem zawartym w art. 12 ust.1 ustawy antyal- koholowej w jej brzmieniu nadanym nowelą z dnia 10 stycznia 2018 r. wszystkie te maksy- malne liczby zezwoleń określić należy dla terenu gminy.

 

 

W tym miejscu Zastępca Burmistrza, Mateusz Mikołajczak wniósł do projektu uchwały autopoprawkę, która wynikała z analizy matematycznej udzielonych dotychczas zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. I tak liczby 190, 50, 44 zwiększono do: 193, 53, 47.

  

Projekt uchwały opiniowały dwie (2) Komisje Rady: Sfera Społeczna, Organizacyjno- Prawna. Obie wydały opinie pozytywne.

  

Dyskusji nie było.

 

 W związku z powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zarządziła głoso- wanie nad podjęciem uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprze- daż napojów alkoholowych na terenie miasta Luboń wraz z autopoprawką.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały wraz z autopoprawką głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota,

Frąckowiak Katarzyna, Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

przeciw głosował:

Goryniak Piotr,

 

wstrzymali się od głosu: Dworaczyk Adam, Gawelski Hieronim.

 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podjęciem uchwały głosowało - 15 radnych, przeciw – 1 radny, wstrzymało się od głosu

–  2 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

  

/zał. nr 5/ - UCHWAŁA NR XLIX/371/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholo- wych na terenie miasta Luboń.

 

  

Ad7.

Projektuchwały w sprawie zasad usytuowania na terenie miasta Luboń miejsc sprze- daży i podawania napojów alkoholowych przedstawił Zastępca Burmistrza, Mateusz Mikołajczak.

Na podstawie art. 4 ustawy z dnia  10  stycznia  2018  r.  o  zmianie  ustawy  o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, tracą moc uchwały dotychczasowe podjęte na podstawie art. 12 ust.1 i 2 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w brzmieniu sprzed nowelizacji z dnia 10 stycznia 2018 r. najpóźniej po upływie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie noweli antyalkoholowej, konieczne jest podjęcie nowej uchwały w sprawie usytuowania punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Niniejsza uchwała była poprzedzona Uchwałą Rady Miasta Luboń 26 listo- pada 2015 r. nr XIV/85/2015 w sprawie zasad usytuowania na terenie miasta Luboń miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz ustalenia liczby punktów sprzedaży na- pojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spoży- cia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży, która utraciła moc na podstawie art. 4 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie  imprez  masowych  (Dz.U.  z  2018, poz. 310).

  

Projekt uchwały opiniowały dwie (2) Komisje Rady: Sfera Społeczna, Organizacyjno- Prawna. Obie wydały opinie pozytywne.

  

Podczas dyskusji głos zabrał wyłącznie radny Marek Samulczyk, który poruszył sprawę omijania przepisów przez osoby handlujące alkoholem, konkretnie chodziło o łamanie wy- mogu stu (100) metrów, tj. konieczności oddalenia lokalizacji punktów z alkoholem od szkół, kościołów.

 

Zastępca Burmistrza, Mateusz Mikołajczak przyznał, że pomysłowość właścicieli sklepów z alkoholem jest zdumiewająca i rzeczywiście próbują ten przepis obchodzić. Dojście do sklepu stanowi kręta droga, niczym labirynt, po to żeby ją wydłużyć dla osiągnięcia przepi- sowych 100 metrów. W takich przypadkach GKRPA jest niestety bezradna.

 

 

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zarządziła gło- sowanie nad podjęciem uchwały w sprawie zasad usytuowania na terenie miasta Luboń miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota,

Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

przeciw głosował:

Goryniak Piotr,

 

wstrzymał się od głosu:

Dworaczyk Adam.

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

/za podjęciem uchwały głosowało - 16 radnych, przeciw – 1 radny, wstrzymał się od głosu – 1 radny, nieobecnych – 3 radnych/.

  

/zał. nr 6/ - UCHWAŁA NR XLIX/372/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie zasad usytuowania na terenie miasta Luboń miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

 

Ad8.

Projektuchwaływ sprawie zmiany uchwały nr XXIII/145/2016 Rady Miasta Luboń z dnia 29 września 2016 r. w sprawie: ustalenia regulaminów określających zasady i tryb korzystania z wielofunkcyjnych boisk sportowych, Stadionu Miejskiego oraz boiska przy ulicy Szkolnej przedstawił Zastępca Burmistrza, Mateusz Mikołajczak.

W uchwale  nr  XXIII/145/2016  Rady  Miasta  Luboń  z  dnia  29  września  2016  r. w sprawie: ustalenia regulaminów określających zasady i tryb korzystania z wielofunkcyjnych boisk sportowych, Stadionu Miejskiego oraz boiska przy ulicy Szkolnej, zaproponowano następujące zmiany:

W załączniku nr 1  pn.  Regulamin  korzystania  z  wielofunkcyjnych  boisk  sportowych" pkt   6   skreślono.   W   paragrafie   1   dodano   ustęp   4   w   następującym   brzmieniu:

„4. Ustala się Regulamin korzystania z przyszkolnych boisk sportowych przy ulicy Kołłątaja   1,    stanowiący   załącznik   nr    4    do    niniejszej    uchwały”. Wprowadzono też do uchwały załącznik nr 4 pn.:"Regulamin korzystania z przyszkolnych boisk sportowych przy ulicy Kołłątaja 1„ w brzmieniu jak w załączniku nr 1.

 

 

Projekt uchwały opiniowały dwie (2) Komisje Rady: Sfera Społeczna, Organizacyjno- Prawna. Obie wydały opinie pozytywne.

 

Dyskusji nie było.

 

W związku z  powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/145/2016 Rady Miasta Luboń z dnia 29 września 2016 r. w sprawie: ustalenia regulaminów określających zasady i tryb korzystania z wielofunkcyjnych boisk sportowych, Stadionu Miejskiego oraz boiska przy ulicy Szkolnej.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna,

 

Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

 

 wstrzymał się od głosu:

Samulczyk Marek.

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 /za podjęciem uchwały głosowało - 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymał się od głosu

–  1 radny, nieobecnych – 3 radnych/.

 

/zał. nr 7/ - UCHWAŁA NR XLIX/373/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/145/2016 Rady Miasta Luboń z dnia 29 września 2016 r. w sprawie: ustalenia regulaminów określających zasady i tryb korzystania z wielofunkcyjnych boisk sportowych, Stadionu Miejskiego oraz boiska przy ulicy Szkolnej.

 

 Ad9.

Projektuchwaływ sprawie: zmiany uchwały nr XXX/184/2009 Rady Miasta Luboń w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto Luboń przedstawili Zastępca Burmistrza, Mateusz Mikołajczak oraz kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Kultury UM, pani Romualda Suchowiak.

Podjęcie   uchwały   było   wynikiem   wejścia   w   życie   przepisów   ustawy   z   dnia

27 października 2017 roku o finansowaniu  zadań  oświatowych  (Dz.  U.  z  2017  r., poz. 2203), która w art. 76 pkt 22 lit. d wprowadza zmianę do ustawy – Karta Nauczyciela. Regulacje powyższej ustawy obligują samorząd do ustalenia na nowo wymiaru pensum dla: psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych oraz doradców zawodowych, z  tym,  że  wymiar  ten  nie  może  przekraczać  22  godzin. W dotychczasowej regulacji obowiązującej na terenie miasta Luboń tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć psychologów, pedagogów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych oraz nauczycieli wspomagających wynosił 24 godziny.

 

Projekt uchwały opiniowały dwie (2) Komisje Rady: Sfera Społeczna, Organizacyjno- Prawna. Obie wydały opinie pozytywne.

 

 Pani Romualda Suchowiak dodała, że projekt uchwały był opiniowany także przez Związki Zawodowe.

 

Dyskusji nie było.

 

W związku z  powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto Luboń.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz,

Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było,

 

 wstrzymał się od głosu:

Goryniak Piotr.

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

 

Nieobecni: Bielawski Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 /za podjęciem uchwały głosowało - 17 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymał się od głosu

–  1 radny, nieobecnych – 3 radnych/.

 

/zał. nr 8/ - UCHWAŁA NR XLIX/374/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie: zmiany uchwały nr XXX/184/2009 Rady Miasta Luboń w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto Luboń.

 

 Ad10.

Projektuchwaływ sprawie zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń przedstawił Zastępca Burmistrza, Michał Popławski.

Konieczność zniesienia formy ochrony przyrody drzew uznanych za pomniki przyrody wynikała z faktu, że zatraciły one swoją  wartość  przyrodniczą,  zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego i pieszego. Planowana inwestycja budowy zatoki autobusowej ma na celu, zwiększenie bezpieczeństwa . Drzewa ograniczają widoczność powodując zagrożenie w ruchu drogowym i niebezpieczeństwo potrącenia pieszych. Drzewa znajdują się w złym stanie fitosanitarnym (oznaki: infekcji grzybami patogennymi, posiadają                          liczne                             wypróchnienia,                                 dziuple           wgłębne,           pęknięcia). Podstawę prawną  stanowi  art.  44  ust.  3  i  4  ustawy  z  dnia  16  kwietnia  2004  roku o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 142 z późn. zm.), zgodnie z którym zniesienia formy ochrony przyrody dokonuje rada gminy w drodze uchwały. Zniesienie formy ochrony przyrody następuje w razie utraty wartości przyrodniczych, ze względu na które ustanowiono formę ochrony przyrody, lub w razie konieczności zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego. Dnia 24.05.2018 r. Burmistrz Miasta Luboń wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z prośbą o uzgodnienie projektu uchwały w sprawie zniesienia form ochrony przyrody z drzew uznanych za pomniki przyrody w granicach administracyjnych miasta Luboń. Pismem z dnia 19.06.2018 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska uzgodnił przedłożony projekt uchwały.

 

Dnia 21.05.2018 r. Komisja Ochrony Środowiska Rady Miasta Luboń zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały.

Projekt uchwały pozytywnie zaopiniowała też Komisja Organizacyjno-Prawna.

 

 

Proponowana regulacja będzie skutkowała poniesieniem wydatków na wycinkę drzew oraz wykonanie nasadzeń zastępczych, które zostaną nałożone na urząd decyzją Starosty Poznańskiego zezwalającą na usunięcie drzew, co będzie wiązało się z koniecznością wykonania nowych nasadzeń. Źródło pokrycia realizacji przedsięwzięcia z budżetu Miasta: Dział 900 – Gospodarka komunalna i ochrona środowiska, Rozdział 90004 - Utrzymanie zieleni w miastach i gminach.

 

AUTOPOPRAWKA:

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski poprosił o usunięcie w projekcie uchwały błędów pisarskich, które dotyczyły obwodów drzew, tzn. podane zostały w cm, a powinny być podane w metrach. To była oczywista omyłka pisarska.

 

Podczas  dyskusji  głos  zabrał  goszczący  na  sesji  pan  Jan  Błaszczak,  Instruktor

 

Ochrony Przyrody PTTK, Opiekun Przyrody PTTK. Poparł tę decyzję i stwierdził, że wycinka rzeczywiście niekiedy jest konieczna, jednak apelował, ażeby robić jak najwięcej nowych nasadzeń w Mieście i sadzić gatunki mniejsze.

 

Więcej głosów w dyskusji nie było.

 

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały z autopoprawką głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podjęciem uchwały głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu

–  0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

/zał. nr 9/ - UCHWAŁA NR XLIX/375/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń.

  

Ad11.

Projektuchwały w sprawie powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników przedstawili Przewodnicząca Rady Miasta Luboń, Teresa Zygmanowska oraz Paweł Wolniewicz, szef Komisji Organizacyjno-Prawnej RML.

Pismem z dnia 2 lipca 2018r. Prezes Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu powiadomił Radę Miasta Luboń o konieczności przeprowadzenia wyborów uzupełniających ławników do Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu poprzez dokonanie wyboru 2 ławników do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy. Zgodnie z art. 160 i 163 ww. ustawy wybory ławników należą do kompetencji rad gmin. Art. 168 ustawy stanowi, że w razie potrzeby, rada gminy na wniosek prezesa sądu rejonowego dokonuje uzupełnienia listy, wybierając nowych ławników w sposób określony w ustawie. W celu wyboru ławników, przed przystąpieniem do wyborów Rada gminy powołuje zespół, którego zadaniem jest przedstawienie na sesji Rady opinii o zgłoszonych kandydatach, w szczególności w zakresie spełniania przez nich wymogów określonych w ustawie. W tym stanie rzeczy zachodzi konieczność podjęcia przez Radę Miasta Luboń stosownej uchwały.

  

Projekt uchwały opiniowały dwie (2) Komisje Rady: Sfera Społeczna, Organizacyjno- Prawna. Obie wydały opinie pozytywne.

  

Do zaopiniowania kandydatów zgłoszonych do wyboru na ławników do Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu w wyborach uzupełniających, które przeprowa- dzone zostaną przez Radę Miasta Luboń w terminie do dnia 31 października 2018r. powo- łano zespół w następującym składzie:

 

  1. radny Michał Szwacki

 

  1. radna Magdalena Woźniak

 

  1. radny Paweł Antoni Wolniewicz

 

  1. radna Teresa Zygmanowska

 

  1. radny Piotr Izydorski

 

  1. radny Łukasz Budzyński

 

  

Dyskusji nie było.

 

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podjęciem uchwały głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu

–  0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

  

/zał. nr 10/ - UCHWAŁA NR XLIX/376/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników.

 

Ad12.

Projektuchwaływ sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i od- prowadzania ścieków na terenie Miasta Luboń” przedstawił pracownik Wydziału Spraw Komunalnych UM, Michał Prażyński.

Zgodnie z art.  19 ust.1  ustawy z dnia  7 czerwca  2001 r.  o zbiorowym  zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. 2017 r., poz. 328 z późn. zm.) Rada Gminy na podstawie projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków opracowanego przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, przygotowuje projekt regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz przekazuje go do zaopiniowania organowi regulacyjnemu, zawiadamiając o tym przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne. Konieczność uchwalenia nowego Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Miasta Luboń wynikało z faktu zmian w obowiązujących przepisach.

 

 

Projekt uchwały opiniowały trzy (3) Komisje Rady: Komunalna, Ochrony Środowiska, Organizacyjno-Prawna. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

 

Dyskusji nie było.

 

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Dworaczyk Adam,

Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota, Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Samulczyk Marek,

Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni,

 

Zygmanowska Teresa,

 

głosów przeciwnych nie było, głosów wstrzymujących nie było.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

 

/za podjęciem uchwały głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu

–  0 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

  

/zał. nr 11/ - UCHWAŁA NR XLIX/377/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ście- ków na terenie Miasta Luboń”.

 

 

Ad13.

Projektuchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2018 rok wraz z autopoprawką przedstawił Skarbnik Miasta, Mirosław Stromczyński.

Zwiększono dochody o ponad 2 mln 528 tys. zł. Kwota ta wynikała z zakończenia w czerwcu planów wydatków niewygasających. Z wydatków bieżących nie wykorzy- stano ponad 12 tys. zł. Pozostałe zmiany miały charakter kosmetyczny.

  

Projektuchwały opiniowały trzy (3) Komisje Rady: Komunalna, Budżetu i Finansów, Organizacyjno-Prawna. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

  

Podczas dyskusji radny Marek Samulczyk podniósł sprawę plaży miejskiej. Zapytał, ile rzeczywiście jej funkcjonowanie miasto kosztuje?. Ciągle rosną koszty jej utrzymania i znowu zwiększamy je o 10.000,00 zł. Dlaczego?.

Kwestionował zasadność planowania fontanny przy Ośrodku Kultury, która nie zmie- ściła się w budżecie obywatelskim ze względu na wysoki koszt budowy i utrzymania. Na tej zasadzie dowodził, że winda dla niepełnosprawnych w Ośrodku Kultury (wniosek do Luboń- skiego Budżetu Obywatelskiego pana Bogdana Tarasiewicza), mogłaby zostać także ujęta w budżecie miasta.

Radny Marek Samulczyk zapytał też o zasadność wzrostu kosztów utrzymania Biblioteki Miejskiej, z 600 do 900 tys. zł.

Dalej pytał o koszty utrzymania LOSiR-u, a dokładnie przeznaczenia 100 tys. zł na mo- dernizację oświetlenia w hali. Pytał, czyj jest to obowiązek, miasta czy spółki?.

  

Zastępca Burmistrza, Mateusz Mikołajczak odpowiedział, że powodem zwiększania środ- ków finansowych na plażę miejską jest ciągłe udoskonalanie tego miejsca, które okazało się

„strzałem w dziesiątkę”. Bardzo dużo ludzi korzysta z plaży i w związku z powyższym oferta

 

kulturalno-rekreacyjno-sportowa tego miejsca jest notorycznie poszerzana. Tym razem zwiększenie budżetu wynika z montażu zadaszeń, które zastąpią parasole.

 

 Burmistrz Miasta Małgorzata Machalska w odpowiedzi na drugie zapytanie stwierdziła, że tak zadecydowali mieszkańcy. W Budżecie Obywatelskim wygrała fontanna, a nie winda. Trzeba jednak zaznaczyć, że Pani Burmistrz możliwości montażu windy w Ośrodku Kultury nie wykluczyła i być może w przyszłości zostanie zamontowana.

 

 Jeślichodzio Bibliotekę Miejską, to wzrost kosztów spowodowało otwarcie nowej filii i remont łazienki.

 

 W sprawie ostatniego zapytania Burmistrz Miasta Małgorzata Machalska powiedziała, że Miasto jest zobowiązane  do należytego utrzymywania swojej własności.

 

Na tym dyskusję zakończono.

 

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały z autopoprawką głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota,

Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

 

/za podjęciem uchwały głosowało - 16 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu

–  2 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

/zał. nr 12/ - UCHWAŁA NR XLIX/378/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2018 rok.

 

 Ad14.

Projektuchwaływ sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2018-2028 wraz z autopoprawką przedstawił Zastępca Burmistrza, Michał Popławski.

W załączniku nr 1 „Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2018-2028” dokonano zmian w celu dostosowania prognozy na rok 2018 do zmian budżetu Miasta na rok 2018 oraz zmian przedsięwzięć wieloletnich.

W załączniku nr 2 „Zestawienie Wieloletnich Przedsięwzięć Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2018-2021” wprowadzono nowe przedsięwzięcie pn. Zielony Lasek.

Dokonano zmian przedsięwzięć :

  1. Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Luboniu przez działania nakierowane na poprawę obsługi klienta (aktualizacja limitu zobowiązań),
  2. Koncentracja transportu publicznego Miasta Luboń wokół transportu szynowego w drodze budowy Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Luboniu wraz z działaniami uzupełniającymi (aktualizacja łącznych nakładów finansowych, limitu zobowiązań, zmiana limitu wydatków 2018-2020),
  3. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych oraz selektywnie zebranych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Luboń (aktualizacja limitu zobowiązań),
  4. Wzmocnienie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze oddziaływania Aglomeracji Poznańskiej poprzez zwiększenie ilości połączeń kolejowych - dofinansowanie Poznańskiej Kolei Metropolitarnej (PKM) (aktualizacja limitu zobowiązań),
  5. Budowa, przebudowa dróg, poprawa bezpieczeństwa oraz budowa chodników na terenie miasta Luboń (aktualizacja łącznych nakładów finansowych i limitu zobowiązań, zmiana limitu wydatków 2018 ),
  6. Uregulowanie gospodarki wód opadowych i roztopowych na terenie miasta Luboń (aktualizacja łącznych nakładów finansowych i limitu zobowiązań)
  7. Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku Domu Włodarza na Urząd Stanu Cywilnego z instytucja kultury (aktualizacja limitu zobowiązań),
  8. Prace projektowe drogowe (aktualizacja łącznych nakładów finansowych i limitu zobowiązań, zmiana limitu wydatków 2018 ),
    1. Projekt i budowa przystanku tramwaju wodnego wraz z infrastruktura towarzyszącą

 

(aktualizacja łącznych nakładów finansowych i limitu zobowiązań, zmiana limitu wydatków 2018 ),

  1. Budowa kompleksu lekkoatletycznego w Luboniu, przy ul. Rzecznej (aktualizacja limitu zobowiązań).

 

Projekt uchwały opiniowały trzy (3) Komisje Rady: Komunalna, Budżetu i Finansów, Organizacyjno-Prawna.

Komisja Komunalna pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały z jedną autopoprawką związaną z nakładem finansowym na fontannę, projekt „Zielony Lasek” / Na Komisji Komunalnej nr 62, w dniu 16 lipca zadecydowano: W roku 2018 budżet na ten budowę fontanny wykorzystać do zarezerwowanej kwoty, tj. 200 tys. zł, a później dołożyć środki finansowe i prace w całości zakończyć do 2020 roku. Taką autopoprawkę zgłosił Burmistrz. Komisja Komunalna przystała na taką autopoprawkę, jednak z ograniczeniem, że kwota którą będzie trzeba dołożyć nie przekroczy za całość wykonania tej inwestycji 250 tys. zł./.

 

Komisja Budżetu i Finansów zaopiniowała projekt uchwały wraz z autopoprawką pozytywnie.

 

Organizacyjno-Prawnawydałaopinię pozytywną.

 

Przewodnicząca Rady zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały z autopoprawką.

 

Glosowanie:

Za podjęciem uchwały z autopoprawką głosowali:

Andrzejczak Paweł Andrzej, Bartkowiak Patryk Marcin, Budzyński Łukasz Piotr, Ekwińska Katarzyna, Franek Dorota,

Frąckowiak Katarzyna, Gawelski Hieronim, Goryniak Piotr,

Górecki Kazimierz Jan, Izydorski Piotr Łukasz, Krzyżostaniak Paweł Radosław, Okupniak Andrzej Roman, Szwacki Michał,

Wilczyńska-Kąkol Karolina Monika, Wolniewicz Paweł Antoni, Zygmanowska Teresa,

  

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Nieobecni: Bielawski  Jakub, Kołodziej Tomasz Piotr, Woźniak Magdalena Anna.

  

/za podjęciem uchwały głosowało - 16 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu

–  2 radnych, nieobecnych – 3 radnych/.

 

/zał. nr 13/ - UCHWAŁA NR XLIX/379/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2018-2028.

  

Ad15.

 

InformacjaPrzewodniczącejRady Miasta Luboń o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

 

/Zał.  nr  14/  -  Informacja  Przewodniczącej  Rady  Miasta  Luboń  o  działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

 

 Pytań nie było.

  

 

Ad.16.

 

Sprawozdanie        Burmistrz       Miasta     Luboń      i     Jej     Zastępców       o     działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz wykonania uchwał.

 

/Zał. Nr 15/ - Informacja Burmistrz Miasta, Małgorzaty Machalskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz wykonania uchwał.

 

/Zał. nr 16/ - Informacja Zastępcy Burmistrza, Michała Popławskiego o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

 

/Zał. nr 17/ - Informacja Zastępcy Burmistrza, Mateusza Mikołajczaka o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

 

 

 Zap ytania ra dn yc h d o s praw ozdań Burmis trza Mia s ta i Zas tępc ów :

 

Radni  pytali  o  odpowiedź  od  dowództwa  w  Krzesinach  w  sprawie  zmian  w ćwiczeniach samolotów F16.

 

Odpowiedź  nadeszła,  z  której  wynika,  że  nie  jest  możliwe  dokonanie  zmian  w ćwiczeniach samolotów F-16.

 

Radny Andrzej Okupniak pytał o wieloletni plan Aquanetu. Kiedy Miasto go otrzyma?.

 

Na razie Miasto go nie otrzymało, ale można spodziewać się spadku inwestycji Aquanetu, z powodu obniżenia marży dla spółki, w tym roku do 7,1%, w przyszłym do 5%.

 

 

Ad17.

Odpowiedzi na interpelacje i zapytania były na bieżąco przekazywane do Biura Rady i w dalszej kolejności Radnym.

  

Ad18.

Interpelacji na XLIX sesji Rady, w dniu 19 lipca 2018r. nie było. Zapytań nie było.

 Ad19.

W wolnych głosach i wnioskach radna Karolina Wilczyńska-Kąkol poinformowała, że z sukcesem dokonano naboru do klasy licealnej, przyjęto 32 uczniów, a chętnych było dużo więcej. Jeszcze raz podziękowała Radnym za obdarzenie kadry nauczycielskiej zaufaniem, która zrobi wszystko, żeby dowieść, że decyzja miasta i radnych w sprawie powstania liceum w Luboniu była słuszna i celowa.

 

 

Ad20.

Decyzjęo przyjęciu protokołu nr XLVIII, z dnia 27 czerwca 2018r. oddalono do kolejnej sesji.

  

Ad21.

Po  wyczerpaniu  porządku  obrad  Przewodnicząca  Rady,  Teresa  Zygmanowska

zamknęła XLIX sesję Rady Miasta Luboń VII kadencji o godz. 21:37.

  

 Załączniki:

 

/Zał. nr 1/ - Porządek obrad.

 

/zał. nr 2/ - UCHWAŁA NR XLIX/368/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Górny Lasek".

 

 

/zał. nr 3/ - UCHWAŁA NR XLIX/369/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie skargi na Burmistrza Miasta Luboń.

 

/zał. nr 4/ - UCHWAŁA NR XLIX/370/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restaurator- skie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

 

 

/zał. nr 5/ - UCHWAŁA NR XLIX/371/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholo- wych na terenie miasta Luboń.

 

 

/zał. nr 6/ - UCHWAŁA NR XLIX/372/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie zasad usytuowania na terenie miasta Luboń miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

 

 

 

/zał. nr 7/ - UCHWAŁA NR XLIX/373/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/145/2016 Rady Miasta Luboń z dnia 29 września 2016 r. w sprawie: ustalenia regulaminów określających zasady i tryb korzystania z wielofunkcyjnych boisk sportowych, Stadionu Miejskiego oraz boiska przy ulicy Szkolnej.

 

 

/zał. nr 8/ - UCHWAŁA NR XLIX/374/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie: zmiany uchwały nr XXX/184/2009 Rady Miasta Luboń w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto Luboń.

 

/zał. nr 9/ - UCHWAŁA NR XLIX/375/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń.

 

/zał. nr 10/ - UCHWAŁA NR XLIX/376/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników.

 

 

/zał. nr 11/ - UCHWAŁA NR XLIX/377/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ście- ków na terenie Miasta Luboń”.

 

/zał. nr 12/ - UCHWAŁA NR XLIX/378/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2018 rok.

 

 

/zał. nr 13/ - UCHWAŁA NR XLIX/379/2018 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 19 lipca 2018r. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2018-2028.

 

 

/Zał. nr 14/ - Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Luboń o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

 

/Zał. Nr 15/ - Informacja Burmistrz Miasta, Małgorzaty Machalskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz wykonania uchwał.

 

 

/Zał. nr 16/ - Informacja Zastępcy Burmistrza, Michała Popławskiego o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

 

 

/Zał. nr 17/ - Informacja Zastępcy Burmistrza, Mateusza Mikołajczaka o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

 

 

/Zał. nr 18/ – Lista obecności z XLIX sesji radnych.

 

/Zał. nr 19/ – Lista osób uczestniczących w sesji.

   

wstecz

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

Rada Miasta Luboń »

Zapis audio z Sesji Rady Miasta

Zapis wideo z Sesji Rady Miasta

Uchwały Rady Miasta kadencji 2018-2023 »

Wykaz imiennych głosowań kadencji 2018-2023 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2018-2023 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2018-2023 »

Zasłużony dla Miasta Luboń »

Siewca Roku »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2014-2018 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2014-2018 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2014-2018 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2010-2014 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2010-2014 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2010-2014 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2006 - 2010 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2006-2010 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2006-2010 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2002-2006 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2002-2006 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2002-2006 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 1998-2002

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 1990-1994

Rejestr uchwał Rady Miasta 1990 - 2014

Interpelacje i wnioski radnych