Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Miasta Luboń

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2018-2023: Protokół nr XXIII/2020 XXIII sesji Rady Miasta Luboń, która odbyła się 16 lipca 2020 r. w trybie zdalnym.

 Protokół nr XXIII/2020

XXIII sesji Rady Miasta Luboń,

która odbyła się 16 lipca 2020r.

w trybie zdalnym.

 

Ad1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

O godz. 17.00 Przewodnicząca Rady Miasta Luboń, pani Teresa Zygmanowska przywitała wszystkich zebranych i otworzyła  XXIII sesję Rady Miasta Luboń zwołaną na dzień 16 lipca   2020r. na godz. 17.00, w trybie zdalnym.

W sesji uczestniczyli burmistrz Małgorzata Machalska, wiceburmistrz Dorota Franek, wiceburmistrz Michał Popławski, Skarbnik Miasta Mirosław Stromczyński, Sekretarz Miasta Janusz Piasecki, mecenas Przemysław Czaczyk, informatyk Marcin Wiciński oraz p. Dominika Kędziora,  która protokołowała przebieg obrad. Obecni byli także pracownicy poszczególnych wydziałów w Urzędu Miasta, których Przewodnicząca Rady również przywitała.

Na sali sesyjnej przebywało 6 osób, które wykonywały czynności służbowe. Pozostałe osoby biorące udział w sesji za pomocą łączy internetowych przebywały w domu lub oddzielnych pomieszczeniach urzędu miasta.

W celu stwierdzenia kworum Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska poprosiła radnych o osobiste potwierdzenia obecności.

Przystąpiono do sprawdzenia obecności:

1

Anna Bernaciak obecna

2

Łukasz Budzyński obecny

3

Katarzyna Ekwińska obecna

4

Hieronim Gawelski obecny

5

Piotr Izydorski obecny

6

Iwona Kaczmarek obecna

7

Magdalena Kleczewska obecna

8

Paweł Krzyżostaniak obecny

9

Beata Łakomy obecna

10

Monika Nawrot obecna

11

Małgorzata Nyćkowiak obecna

12

Andrzej Okupniak obecny

13

Marek Samulczyk obecny

14

Michał Szwacki obecny

15

Bogdan Tarasiewicz obecny

16

Karolina Wilczyńska- Kąkol obecna

17

Artur Wiśniewski obecny

18

Paweł Wolniewicz obecny

19

Magdalena Wożniak obecna

20

Elżbieta Zapłata-Szwedziak obecna

21

Teresa Zygmanowska obecna

 

Obecnych 21 radnych (wszyscy obecni). Przewodnicząca Rady stwierdziła kworum i uznała obrady za prawomocne.

/zał. nr 1/ - Wynik głosowania stwierdzający obecność radnych.

 

Zgodnie z zawiadomieniem o zwołanej sesji radni do 16 lipca 2020r. godz.13 mogli zgłaszać uwagi i wnioski do porządku obrad. Żaden wniosek i uwaga nie została zgłoszona. Uwag do przedłożonego na czternaście (14) dni przed sesją porządku obrad, zgodnie z §28 ust.5 Statutu Miasta Luboń  nie było.

 

Porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
  2. Wolne głosy i wnioski mieszkańców.
  3. 3.     Przedstawienie raportu o stanie miasta Luboń za 2019 rok:

a)    Debata nad raportem o stanie miasta,

b)    Głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta Luboń wotum zaufania.

  1. 4.     Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie Zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu w roku 2019:

a)    rozpatrzenie sprawozdania Burmistrza Miasta Luboń z wykonania budżetu za rok 2019 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Miasta Luboń na dzień 31 grudnia 2019 r.,

b)    przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019,

c)     rozpatrzenie sprawozdania finansowego,

d)    dyskusja,

e)    podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019.

  1. Absolutorium dla Burmistrza Miasta Luboń z tytułu wykonania budżetu za rok 2019:

a)    powtórne zapoznanie się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Miasta Luboń na dzień 31 grudnia 2019 r., opinią RIO o sprawozdaniu z wykonania budżetu i sprawozdaniem finansowym za rok 2019,

b)    stanowisko Burmistrz Miasta Luboń wobec opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Luboń;

c)     zapoznanie się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Luboń w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu;

d)    przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019;

e)    dyskusja;

f)      głosowanienad wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Luboń w sprawie udzielenia absolutorium.

  1. 6.     Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie  uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Lasek -  rejon ul. Poznańskiej” – I etap.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie  zmiany uchwały określającej szczegółowe warunki przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze.
  3. 8.     Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowychw granicach administracyjnych miasta Luboń.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającą uchwałę w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń, Gminą Komorniki, Miastem Puszczykowo i Gminą Mosina w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającą uchwałę w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Luboń".

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie w sprawie nadania nazwy ulicy w Luboniu.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie w sprawie nadania nazwy ulicy w Luboniu.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2020 rok.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020-2035.

16. Przyjęcie APELU Rady Miasta Luboń, skierowanego do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./Centrum Realizacji Inwestycji o podjęcie działań naprawczych i porządkowych mających na celu poprawę stanu zmodernizowanej infrastruktury na terenie Miasta Luboń.

17. Sprawozdania z bieżących prac komisji stałych Rady Miasta Luboń (za okres od kwietnia do czerwca 2020r.).

18. Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Luboń o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

19. Informacja Burmistrz Miasta Luboń o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz wykonania uchwał.

20. Interpelacje i zapytania.

21. Wolne głosy i wnioski.

22. Przyjęcie protokołu sesji nr XXII/2020.

23. Zakończenie obrad.

/zał. nr 2/ - Porządek obrad

 

Przewodnicząca Rady przeszła do punktu 2.

 


Ad. 2. Wolne głosy i wnioski mieszkańców.

W zawiadomieniu o sesji również została umieszczona informacja do mieszkańców,

którzy w tym punkcie mogli zabrać głos telefonicznie dzwoniąc pod podany
w zawiadomieniu  nr telefonu 699-712-541.

 

Nie odebrano żadnego zgłoszenia.

 

 

Ad 3. Przedstawienie raportu o stanie miasta Luboń za 2019 rok:

Zgodnie  z art. 28aa ust.1 i 2 Ustawy z dnia 8 marca 1990r o samorządzie gminnym ((Dz. U. z 2020 r. poz. 713) Burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Jednocześnie na podstawie na podstawie art. 15zzh ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374)  i w związku z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 31 marca 2020r. w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz
w zakresie sporządzania, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji (Dz.U.2020 poz 570) termin ten został przesunięty.

Dlatego też Raport o stanie miasta otrzymali radni 26 czerwca drogą elektroniczną oraz został on opublikowany na stronie Miasta.  

Zatem wszyscy mieli czas aby zapoznać się z treścią tego dokumentu.

 

/zał. nr 3/ - Raport o stanie miasta Luboń za 2019 rok.

 

W tym miejscu Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska zapytała panią Burmistrz, Małgorzatę Machalską czy chciałaby coś dodać do treści raportu?.

 

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska powiedziała, że radni Rady Miasta Luboń doskonale znają działalność Burmistrza i podejście do pracy. Raport jest dokumentem przygotowanym w sposób syntetyczny i komunikatywny. Prezentując raport w sposób zwięzły i przezroczysty, Burmistrz nie zamierza łamać tej reguły i dodatkowo go prezentować. Najważniejszą częścią raportu jest informowanie o tym, jak Burmistrz i podległe mu jednostki działają w oparciu o podejmowane przez Radę Miasta uchwały. Ten rozdział w opinii Pani Burmistrz jest najważniejszy i powinien być podstawą do oceny pracy Burmistrza. Po tych słowach Burmistrz Miasta zaprosiła do debaty.

 

 

Ad 3/a.

Przewodnicząca Rady rozpoczęła debatę nad raportem o stanie miasta Luboń za 2019r.

Przypomniała, iż zgodnie z art. 28aa ust.6, 7 i 8cytowanej już wcześniej ustawy o samorządzie gminnym, w debacie nad raportem o stanie gminy mogą zabierać głos mieszkańcy pod warunkiem, że do dnia poprzedzającego sesję  złożą do Przewodniczącej Rady Miasta pisemne zgłoszenie poparte 50 podpisami osób.

Przewodnicząca Rady poinformowała, iż do 15 lipca  2020r. nie wpłynęło żadne zgłoszenie mieszkańca. Zatem nie przewidziano udziału mieszkańców w debacie.

Z kolei zgodnie art. 28aa ust. 5 tej samej ustawy, w debacie nad raportem o stanie gminy radni zabierają głos bez ograniczeń czasowych.

Podkreśliła jednak, że jest to debata a nie zwykła dyskusja, dlatego poprosiła radnych o merytoryczne wypowiedzi dotyczące oceny działalności Pani Burmistrz w zakresie zagadnień ujętych w Raporcie o stanie Miasta.

 

DEBATA:

Jako pierwsza głos w debacie zabrała radna Magdalena Woźniak: W pierwszej kolejności wzorowo oceniła działalność Pani Burmistrz w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. W drugiej kolejności odniosła się do podsumowania prac związanych z ochroną środowiska. Pochwaliła działania dotyczące wymiany taboru komunikacji miejskiej (nowszej generacji, ekologiczne). Pochwaliła poprawę wizualną całego Miasta, szczególnie dużą ilość zagospodarowanych nowych, pięknych, zadbanych skwerów zieleni. Chwaliła działania Burmistrza wpływające na jakość powietrza w naszym Mieście, chociażby przez dobrze działający Program „Piecyk” (wymiana starych kotłów grzewczych na nowe, ekologiczne).

W tym miejscu podkreśliła jednak, że same działania Burmistrza nie wystarczą. Poziom stężenia pyłu powietrza często nie jest dobry, co jak wszystkim wiadomo wywołuje ciężkie skutki dla ludzkiego zdrowia, a przyczyniają się do tego sami mieszkańcy, paląc w piecach „przypadkowymi odpadami”. Dlatego w tym miejscu radna zaapelowała do wszystkich mieszkańców Lubonia, żeby włączyli się w walkę ze smogiem i zaangażowali we wszystkie działania ekologiczne, które prowadzone są przez władze Miasta na szeroką skalę. Same bowiem działania Burmistrza nie wystarczą. Troskę o środowisko muszą wykazywać wszyscy.

 

Dalej głos zabrała radna Iwona Kaczmarek. Skupiła się na obronie cywilnej i pilnowaniu porządku. Zakupiono nowy samochód dla policji. Brakuje jednak informacji, ilu było strażników miejskich w 2019 roku?. Brakuje informacji w Raporcie o zmianie komendanta Straży Miejskiej. Nie ma, że zmieniła się reorganizacja pracy Straży Miejskiej. To jest wszystko bardzo dla Miasta istotne.

 

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska powiedziała, że nie będzie w Raporcie powielać informacji zawartych w innych dokumentach. Szczegółowe sprawozdania dotyczące służb bezpieczeństwa są co roku radnym przedstawiane i są przedmiotem dyskusji na Komisjach oraz sesji Rady, w marcu / kwietniu każdego roku. W Raporcie znajdują się odesłanie (z linkiem) do sprawozdania Straży Miejskiej i innych służb mundurowych.

 

Radna Monika Nawrot odniosła się do realizacji Strategii – str. 7 Raportu. Długość zmodernizowanych dróg i chodników podana została w metrach kwadratowych. Radna stwierdziła, że z Raportu powinno jasno wynikać, ile wydaliśmy na budowę dróg i chodników, w przeliczeniu na mieszkańca (wtedy niestety te statystyki nie wypadają dobrze). Dalej radna poruszyła sprawę zakupionych przez Spółkę Losir namiotów, które niszczeją. Obraz boiska sportowego Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 jest dramatyczny. Namioty zakupione za bardzo duże pieniądze wyglądają jak odpady. Nie jest to dowodem dbałości o wygląd i bezpieczeństwo.

 

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska zwróciła uwagę, że omawiane wskaźniki zostały przyjęte przez radnych w Strategii. Dlatego raport odnosi się do konkretnych wskaźników. To nie uwaga do Raportu, ale Strategii. Raport realizuje wymogi ustawowe, które zostały spełnione.

 

 

Radna Monika Nawrot stwierdziła, że w Raporcie brakuje też informacji, ile środków wydano na zadania związane z odławianiem zwierząt, ratowaniem ich, przekazywaniem do schronisk, ile nas te zadania kosztują?.

 

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska: Są to informacje, które radni mogą otrzymać w każdej chwili, nie muszą być w raporcie.

 

Radna Elżbieta Zapłata-Szwedziak odniosła się do strony 42 Raportu. Brakuje kwot, ile kosztują Miasto, np. wprowadzony dodatek za wychowawstwo klas w szkołach, czy oddziałach przedszkolnych?. Radna zapytała też, co z Domem Włodarza, który miał być odbudowywany?.

 

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska powiedziała, że pytanie pierwsze powinno być zadane na Komisji. Burmistrz miałaby możliwość przygotowania szczegółowej informacji, ile kosztowało Miasto wprowadzenie dodatku za wychowawstwo, co wymaga spojrzenia do stosownych dokumentów. Dlatego jeśli ta informacja ma być udzielona, to wymaga to przerwy w obradach.

 

Radna Elżbieta Zapłata-Szwedziak powiedziała, że nie oczekuje odpowiedzi na sesji, ale chce wiedzieć na przyszłość.



Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska: Jeśli chodzi o Dom Włodarza, Miasto nie ustaje w staraniach o pozyskanie środków zewnętrznych na jego budowę.

 

Radny Marek Samulczyk wymienił zawarte i niezawarte wybrane przez siebie elementy, które Jego zdaniem w Raporcie powinny się znaleźć:

  • Brakuje informacji, kto rządzi tym Miastem?. Kto jest Burmistrzem, że nastąpiła zmiana na stanowisku zastępcy od spraw oświaty.
  • Brakuje w raporcie informacji o ilości mieszkańców, przyroście.
  • Jakie zadłużenie ma Miasto?.
  • Ilość dróg utwardzonych i nieutwardzonych.
  • Kanalizacja sanitarna (ilość).
  • Gospodarka mieszkaniowa – str. 41 Raportu, brak kwot.
  • Utrata terenów zieleni, o czym w Raporcie się nie mówi.

 

 

Burmistrz Miasta, Małgorzata Machalska stwierdziła, że uwagi radnego Marka Samulczyka dotyczące elementów zawartych i niezawartych w raporcie wynikają z błędnego zapisu treści przepisu ustawy i rodzących się z tego powodu wątpliwości co do charakteru i zawartości raportu. Intencją ustawodawcy było to, aby raport był  podstawą do rozliczenia Burmistrza. Raport nie ma obrazować takich rzeczy, jak imię i nazwisko zastępcy burmistrza ds. oświaty. Nie jest on dokumentem informacyjnym o mieście. Nie ma opisywać jaka jest np. powierzchnia Miasta, jaka rzeka przez nie przepływa, itd., ma pokazywać działalność Burmistrza w danym roku budżetowym. Raport dokumentuje rozwój oraz działalność samorządu, w wyniku pracy burmistrza w danym roku. Jeśli oczekiwania radnych są inne, proszę je zgłaszać przed przygotowaniem dokumentu. Burmistrz Miasta przypomniała, że zgodnie z ustawą radni mają kompetencje do podjęcia uchwały w sprawie zakresu i treści raportu.

 

Radny Paweł Wolniewicz zastanawiał się, po co były Komisje Rady, na których był przedstawiany Raport, ale ani głosów, ani dyskusji nie było?.

 

Radna Anna Bernaciak podtrzymała głos radnego Pawła Wolniewicza. Stwierdziła, że wypowiedź radnego Marka Samulczyka jest spóźniona co najmniej o rok. Burmistrz Miasta przyjęła zaprezentowany przez Nią schemat i uznała, że jest wystarczający, ponieważ rok wcześniej nie było uwag radnych co do treści, głosów, że czegoś w Raporcie brakuje. W związku z powyższym Burmistrz uznała, że taka forma, oprócz tego, że jest zgodna z intencją ustawodawcy, to jest też zadowalająca dla radnych. Monitoring Strategii Miasta również został ustalony.

 

Radna Monika Nawrot: Burmistrz Miasta podkreśla, że Raport jest dokumentem z realizacji działań Burmistrza i wykonania uchwał. W takim razie, gdzie w Raporcie jest mowa o wykonaniu uchwał, gdzie zostały zawarte informacje dotyczące  dochodów pozyskanych przez Miasto, np. za zajęcie pasa drogowego?. Gdzie informacje dotyczące odtwarzania nawierzchni na utwardzonych i nieutwardzonych drogach?. To są rzeczy, które w Raporcie powinny się znaleźć.

 

Radna Elżbieta Zapłata-Szwedziak ad-vocem wypowiedzi radnej Anny Bernaciak zwróciła uwagę, że dopiero pod koniec 2018 roku Rada Miasta Luboń została wybrana. Dlatego dokument z 2019 roku, tj. Raport był dla radnych nowością. Po upływie roku radni mają już inną, lepszą wiedzę, stąd też inne spojrzenie i uwagi.

Radna podobnie jak Jej przedmówczyni, radna Monika Nawrot uważała, że Raport powinien zawierać wykonanie uchwał w formie tabelarycznej.

 

Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska przywoływała radnych, żeby odnosili się do treści raportu, nie formy w jakiej został przedłożony.

 

Radny Marek Samulczyk również zabrał głos ad-vocem wypowiedzi radnej Anny Bernaciak i zwrócił Jej uwagę, że raporty innych gmin zawierają informacje, które poruszył radny i zachęcał do zapoznania.

Natomiast ad-vocem wypowiedzi radnego Pawła Wolniewicza stwierdził, że dyskusja na sesji nie jest zabroniona. Radni mają do niej prawo.

 

Na tym debatę zakończono.

 

Ad 3/b.

W związku z powyższym Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska głos oddała przewodniczącej komisji Organizacyjno-Prawnej, Magdalenie Woźniak i poprosiła
o przedstawienie projektu uchwały  w sprawie udzielenia Burmistrz Miasta Luboń wotum zaufania.

 

Zgodnie z powyższym przewodnicząca Komisji Organizacyjno-Prawnej, Magdalena Woźniak przedstawiła projekt uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Luboń wotum zaufania.

 

Po przedstawieniu projektu uchwały Przewodnicząca Rady Miasta Luboń, Teresa Zygmanowska zarządziła głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Luboń wotum zaufania.

Przewodnicząca Rady zaznaczyła, że zgodnie  z art. 28aa, ust. 9 uchwałę
o udzieleniu Burmistrzowi wotum zaufania rada miasta podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady.
Niepodjęcie uchwały o udzieleniu burmistrzowi wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu burmistrzowi wotum zaufania.

 

Za podjęciem uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Luboń wotum zaufania głosowali:

 

Za przyjęciem uchwały głosowali:

  1. BERNACIAK Anna

 

  1. BUDZYŃSKI Łukasz Piotr

 

  1. GAWELSKI Hieronim

 

  1. EKWIŃSKA Katarzyna

 

  1. IZYDORSKI Piotr Łukasz

 

  1. KLECZEWSKA Magdalena

 

  1. KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

 

  1. OKUPNIAK Andrzej Roman

 

  1. SZWACKI Michał Jacek

 

  1. WOLNIEWICZ Paweł

 

  1. WOŹNIAK Magdalena Anna

 

  1. WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

 

  1. ZYGMANOWSKA Teresa

 

 

 

głosów przeciwnych nie było,

 

 

wstrzymali się od głosu:

  1. KACZMAREK Iwona,
  2. ŁAKOMY Beata
  3. NAWROT Monika Izabela
  4. NYĆKOWIAK Małgorzata
  5. SAMULCZYK Marek
  6. TARASIEWICZ Bogdan
  7. WIŚNIEWSKI Artur
  8. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 

 

W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.

 

/za podjęciem uchwały głosowało - 13 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu –  8 radnych, nieobecnych - brak/.

Uchwała została podjęta.         

/zał. nr 4/ - Uchwała nr XXIII172/2020 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020r.
w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Luboń wotum zaufania.

/zał. nr 5/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.


Przewodnicząca Rady Miasta Luboń, Teresa Zygmanowska:
Stwierdzam iż Rada Miasta Luboń udzieliła p. Burmistrz wotum zaufania bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady miasta.

 

 

Rada Miasta Luboń  udzieliła Burmistrzowi Miasta Luboń, Małgorzacie Machalskiej wotum zaufania.

 

Za otrzymane zaufanie Burmistrz Miasta bardzo podziękowała.

 

 

Ad.6. Sesję absolutoryjną rozpoczęto od rozpatrzenia i analizy sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem  z wykonania budżetu w roku 2019.

Zgodnie z §28 ust. 5 Statutu Miasta Luboń – Powiadomienie o sesji Absolutoryjnej Radni
i prasa lokalna otrzymali 14 dni przed sesją.

 

Zgodnie z tym samym § Statutu Miasta 29 marca 2019r. Radni otrzymali – Sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok, które zostało też opublikowane na BIP (prawie cztery miesiące wcześniej).

 

Ad.6/a

Rozpatrzono sprawozdanie Burmistrza Miasta Luboń z wykonania budżetu za rok 2019 wraz  z informacją o stanie mienia komunalnego Miasta Luboń na dzień 31 grudnia 2019r., które szczegółowo przedstawił Skarbnik Miasta, Mirosław Stromczyński. /Sprawozdanie wpłynęło do bura rady 31 marca 2020r. i w tym samym dniu przekazane zostało wszystkim radnym drogą elektroniczną/.

/zał. nr 6/ - Sprawozdanie Burmistrz Miasta Luboń z wykonania budżetu za rok 2019 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Miasta Luboń.

 

Ad.6/b

W dalszej części obrad przedstawiona została radnym opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019 wraz z informacją o stanie mienia jednostki i objaśnieniami. Opinia odczytana została przez I Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Luboń, pana Pawła Radosława Krzyżostaniaka. /Uchwała RIO wpłynęła do biura rady 21 kwietnia i w tym samym dniu została przekazana radnym drogą elektroniczną/.

/zał. nr 7/ - Uchwała nr SO-0954/7/15/2020Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 14 kwietnia 2020 r. w sprawie wyrażenia opinii
o przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019 wraz z informacją  o stanie mienia jednostki i objaśnieniami.

Opinia RIO była pozytywna.

 

 

Ad.6/c

W dalszej części rozpatrzone zostało sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem
z wykonania budżetu. Dokument szczegółowo przedstawił Skarbnik Miasta, Mirosław Stromczyński. /Sprawozdanie radni Rady Miasta Luboń otrzymali 31 marca 2020r. drogą elektroniczną/

/zał. nr 8/ - Sprawozdanie finansowe za rok 2019.

 

 

W tym miejscu Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska poprosiła
o przedstawienie opinii Komisji Rady.

 

Opinie Komisji:

Komisja Budżetu i Finansów zarówno o sprawozdaniu Burmistrza z wykonania budżetu za rok 2019, jak i o sprawozdaniu finansowym wydała opinię pozytywną.

 

Komunalna zapoznała się z dokumentami i wydała opinię pozytywną.

 

Organizacyjno-Prawna sprawdziła projekty uchwał pod względem formalno-prawnym
i wydała opinię pozytywną.

 

Ad.6/d

Dyskusji nie było.

 

Ad.6/e

Za podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz
ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019 głosowali:

 

Za przyjęciem uchwały głosowali:

  1. BERNACIAK Anna

 

  1. BUDZYŃSKI Łukasz Piotr

 

  1. GAWELSKI Hieronim

 

  1. EKWIŃSKA Katarzyna

 

  1. IZYDORSKI Piotr Łukasz

 

  1. KLECZEWSKA Magdalena

 

  1. KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

 

  1. OKUPNIAK Andrzej Roman

 

  1. SZWACKI Michał Jacek

 

  1. WOLNIEWICZ Paweł

 

  1. WOŹNIAK Magdalena Anna

 

  1. WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

 

  1. ZYGMANOWSKA Teresa

 

 

 

głosów przeciwnych nie było,

 

 

wstrzymali się od głosu:

  1. KACZMAREK Iwona,
  2. ŁAKOMY Beata
  3. NAWROT Monika Izabela
  4. NYĆKOWIAK Małgorzata
  5. SAMULCZYK Marek
  6. TARASIEWICZ Bogdan
  7. WIŚNIEWSKI Artur
  8. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 

 

W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.

 

/za podjęciem uchwały głosowało - 13 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu –  8 radnych, nieobecnych – brak/.

Uchwała została podjęta.         

/zał. nr 9/ - Uchwała nr XXIII/173/2019 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019
.


/zał. nr 10/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Ad. 7.   Absolutorium dla Burmistrza Miasta Luboń z tytułu wykonania budżetu za rok 2019.

 

Ad. 7/a

Powtórnie zapoznano się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Miasta Luboń na dzień 31 grudnia 2019r., opinią RIO o sprawozdaniu z wykonania budżetu i sprawozdaniem finansowym za rok 2019. Dokumenty przedstawił Skarbnik Miasta.

 

Ad. 7/b

Burmistrz Miasta Luboń zgadzała się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej
o sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Luboń, która była pozytywna.

 

Ad. 7/c

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, pan Łukasz Budzyński zapoznał radnych
z wnioskiem Komisji Rady Miasta Luboń w sprawie udzielenia absolutorium
z wykonania budżetu za 2019 rok.

/Zgodnie z §102 ust. 4 Komisja Rewizyjna przedłożyła ocenę wykonania budżetu oraz wniosek w sprawie absolutorium – w terminie, tj. 25.06.2020r./.

Opinia, Wniosek, Uzasadnienie Komisji Rewizyjnej wysłane zostały do RIO 26 czerwca 2020r. i przekazane Radnym (trzy tygodnie wcześniej – Statut Miasta mówi o dwóch tygodniach)/.

 

/zał. nr 11/ - Wniosek, opinia, uzasadnienie Komisji Rewizyjnej RML w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok.

 

 

Ad. 7/d

/zał. nr 12/ - Uchwała nr  SO-0955/58/16/2020 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 7 lipca 2020r. w sprawie wyrażenia opinii
o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Luboń w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi za 2019 rok.

Uchwałę przedstawił II Wiceprzewodniczący Rady Miasta Luboń, pan Piotr Izydorski.

/Opinia RIO o wniosku Komisji Rewizyjnej wpłynęła do Urzędu Miasta Luboń w dniu 13.07.2020r. i w dniu 13.07.2020r. przekazana została drogą elektroniczną Radnym/.

 

 

Ad. 7/e

 

Jako pierwsza w dyskusji głos zabrała radna Iwona Kaczmarek. Powtórzyła pytanie z Komisji Budżetu i Finansów. Mianowicie Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej stwierdził, że Komisja Rewizyjna nieprawidłowo określiła wysokość zrealizowanych wydatków – 133.583.947,19 zł, podczas gdy winno być 169.514.035,75 zł. Radna zapytała, skąd to się wzięło?.

 

 

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, pan Łukasz Budzyński odpowiedział, że wysokość zrealizowanych wydatków została określona prawidłowo w jednym miejscu, a w drugim przez oczywisty błąd pisarski kwota ta została źle zapisana.

 

 

Radny Marek Samulczyk: RIO podaje też zadłużenie Miasta, ok. 40 mln zł. Dochody Miasta w 2020 roku mogą być mniejsze, niż w roku 2019 (covid-19). Czy władze Miasta nie obawiają się tej sytuacji, tj. radykalnego zwiększenia zadłużenia?.

 

 

Skarbnik Miasta, Mirosław Stromczyński: W roku 2020 zadłużenie Miasta się nie zwiększy. Wprost przeciwnie, może być mniejsze o kilkaset tysięcy. Ponadto Miasto podejmie szereg rozwiązań, ażeby zwiększyć dochody Miasta. Miastu na pewno nie grozi radykalne zwiększenie zadłużenia. Zadłużenie jest cały czas na bardzo bezpiecznym poziomie. Można spokojnie patrzeć w przyszłość. Należy zwrócić uwagę na dobre wykonanie budżetu. Po stronie dochodów wykonanie faktyczne było o 3.600.000,00 zł większe niż planowane, natomiast po stronie wydatków były one mniejsze o 6 mln zł. W większości były to wydatki bieżące, co świadczy o oszczędnościach. Należy zwrócić uwagę na wynik budżetu. Planowany deficyt wynosił 13,6 mln zł. Faktyczny deficyt wyniósł ok 3,6 mln zł, co oznacza, że wynik był o 10 mln lepszy niż planowano. Niezwykle ważny wskaźnik jakim jest nadwyżka dochodów bieżących nad wydatkami bieżącymi, z planowanego poziomu 4,5 mln zł wzrosła do 11,5 mln zł. Wskaźnik ten wpływa na zdolność obsługi zadłużenia oraz skalę możliwych do realizacji inwestycji.

 

 

Na tym dyskusję zakończono.

 

 

Ad 7/f.

Przed przystąpieniem do głosowania nad wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Luboń o udzielenie absolutorium Przewodnicząca, Teresa Zygmanowska przypomniała, że Burmistrz musi otrzymać bezwzględną ilość głosów ustawowego składu Rady.

 

 

Za udzieleniem Burmistrz Miasta Luboń absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok głosowali:

 

  1. BERNACIAK Anna

 

  1. BUDZYŃSKI Łukasz Piotr

 

  1. GAWELSKI Hieronim

 

  1. EKWIŃSKA Katarzyna

 

  1. IZYDORSKI Piotr Łukasz

 

  1. KLECZEWSKA Magdalena

 

  1. KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

 

  1. OKUPNIAK Andrzej Roman

 

  1. SZWACKI Michał Jacek

 

  1. WOLNIEWICZ Paweł

 

  1. WOŹNIAK Magdalena Anna

 

  1. WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

 

  1. ZYGMANOWSKA Teresa

 

 

 

głosów przeciwnych nie było,

 

 

wstrzymali się od głosu:

  1. KACZMAREK Iwona,
  2. ŁAKOMY Beata
  3. NAWROT Monika Izabela
  4. NYĆKOWIAK Małgorzata
  5. SAMULCZYK Marek
  6. TARASIEWICZ Bogdan
  7. WIŚNIEWSKI Artur
  8. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 

 

W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.

 

/za podjęciem uchwały głosowało - 13 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się
od głosu –  8 radnych/.

Uchwała została podjęta.

         

/zał. nr 13/ - UCHWAŁA NR XXIII/174/2019 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie absolutorium dla Burmistrza Miasta Luboń z tytułu wykonania budżetu za rok 2019.


/zał. nr 14/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

Uchwała została podjęta w sposób wymagany przez art. 28a ust. 2 ustawy
o samorządzie gminnym. Zgodnie z tym przepisem, uchwałę w sprawie absolutorium rada gminy podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady gminy.

 

Wniosek został przyjęty  bezwzględną ilością głosów ustawowego składu rady
co jest równoznaczne z udzieleniem pani burmistrz absolutorium za rok 2019.

 

Pani Burmistrz otrzymała absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok
oraz brawa, za które podziękowała.

 

 

 

Ad. 6  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Lasek -  rejon ul. Poznańskiej” – I etap.

Wprowadzenia dokonała kierownik Wydziału Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska UM, Anna Wieczorek:

Podobnie jak na Komisji Komunalnej, w dniu 13 lipca 2020r. przedstawione zostały zmiany, które przewidywał projekt uchwały i podkreślone zostały potencjalne korzyści jakie przyniosą one Miastu, a także mieszkańcom (droga między ul. Poznańską a Sobieskiego, zapewnienie możliwości odwodnienia terenów inwestycyjnych obszaru Lasek, potencjalne dochody z opłaty planistycznej).

 

Omówiona została  procedura planistyczna, której najważniejszymi elementami była decyzja o etapowaniu prac oraz cztery (4) wyłożenia do publicznego wglądu.

 

W dalszej kolejności głosowane były wszystkie nieuwzględnione uwagi.

 

 

Rozstrzygnięcie Rady Miasta Luboń o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Lasek  - rejon ul. Poznańskiej” – I etap

 

I  Wyłożenie do publicznego wglądu w dniach od 16 maja 2019 r. do 7 czerwca 2019r.
Termin składania uwag wyznaczono na dzień 24 czerwca 2019 r.

 

Uwaga nr 1

Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 129/2 i 130/4, ark. 7, obręb Lasek Ustalenia planu: 8KDW, 3ZO

Treść uwagi w 8 częściach:

 

Uwaga 1 cz.1 Likwidacja drogi wewnętrznej 8KDW - odchodzącej od 9KDW i wrysowanie lub umożliwienie realizacji jej bezpośrednio na moich działkach, prostopadle do ul. Poznańskiej.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

Uwaga 1 cz.2 Ustalenie szerokości drogi wewnętrznej prostopadłej do ul. Poznańskiej (opisanej w pkt 1) - 6m z obszarem do nawracania 10x10m.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

 

Uwaga 1.cz.3  Ustalenie nieprzekraczalnej linii zabudowy od drogi wewnętrznej - 5m, zarówno dla MN jak i MN/U i umożliwienie realizacji zabudowy.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Ustalenie linii zabudowy w odległości 6m od drogi wewnętrznej ma na celu zapewnienie możliwości lokalizacji miejsc postojowych przed budynkami.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata.
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 15/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 1.cz.4  Zmiana drogi 8 KDW na drogę publiczną KDD, w przypadku pozostawienia jej w takiej formie i lokalizacji jak na obecnym projekcie planu.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Uwaga jest bezprzedmiotowa, ponieważ została uwzględniona w części pierwszej.

 

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata.
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 16/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 1.cz.5 Po likwidacji drogi wewnętrznej 8KDW równoległej do ul. Poznańskiej, wnoszę o odpowiednie dostosowanie nieprzekraczalnych linii zabudowy oraz o odpowiedni podział obszaru drogi 8KDW po części na 9 MN/U i 12 MN.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

 

Uwaga 1.cz.6 Dopuszczenie lokalizacji budynków i budowli i parkingów, umożliwiających obsługę boisk sportowo - rekreacyjnych, placów gier i zabaw zlokalizowanych w obszarze zieleni otwartej ZO.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Realizacja zabudowy na terenach ZO jest niezgodna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Zgodnie z zapisami studium tereny zieleni otwartej są wyłączone z zabudowy poza dopuszczonymi na terenie plenerowymi urządzeniami i obiektami sportowo-rekreacyjnymi oraz małą architekturą.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna
4.IZYDORSKI Piotr Łukasz
5.KACZMAREK Iwona,
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata
9.NAWROT Monika Izabela

10. NYĆKOWIAK Małgorzata.
11.OKUPNIAK Andrzej Roman
12.SAMULCZYK Marek
13.SZWACKI Michał Jacek
14.TARASIEWICZ Bogdan

15.WIŚNIEWSKI Artur
16.WOLNIEWICZ Paweł
17.WOŹNIAK Magdalena Anna
18.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

19.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

20.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymał się od głosu:

GAWELSKI Hieronim.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 20 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymał się od głosu – 1 radny/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 17/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

 

Uwaga 1.cz.7 Zmiana opisu przeznaczenia 3ZO na ZI - zieleń izolacyjna – a nie ogólnie dostępna, gdyż są to tereny zagospodarowane i stanowią ogródek przydomowy.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wskazana zmiana przeznaczenia terenu nie przesądza o dostępności terenów.

 

W tym miejscu wywiązała się dyskusja.

 

Radna Monika Nawrot zapytała, czy mogła to być zieleń izolacyjna, czy nie mogła?.

 

Pani Anna Wieczorek, kierownik Wydziału Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska UM odpowiedziała, że  nie miało to znaczenia, ponieważ zieleń izolacyjną zapisuje się w miejscach, w których ma ona chronić przed uciążliwością. W tym przypadku nie było takiej potrzeby, a właściciel terenu może ją zagospodarować właśnie w taki sposób.

 

Radna Monika Nawrot: Została zapisana jako otwarta zieleń, ale czy to oznacza, że jest ogólnie dostępna?.

 

Pani Anna Wieczorek, kierownik Wydziału Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska UM odpowiedziała, że nie jest to zieleń publiczna.

 

Projektant planu potwierdził, że nie jest to zieleń publiczna. Mogą mieszkańcy ją zagospodarować. Nie jest to zieleń, którą jednak Miasto ma obowiązek wykupić i zagospodarować.

 

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SAMULCZYK Marek
11.SZWACKI Michał Jacek
12.TARASIEWICZ Bogdan

13.WIŚNIEWSKI Artur
14.WOLNIEWICZ Paweł
15.WOŹNIAK Magdalena Anna
16.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

17.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

18.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymały się od głosu:

  1. 1.     KACZMAREK Iwona,
  2. 2.     NAWROT Monika Izabela,
  3. 3.     NYĆKOWIAK Małgorzata.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymały się od głosu – 3 radne/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 18/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

 

Uwaga 1.cz.8 Wprowadzenie nakazu skablowania sieci energetycznej przez jej właściciela - prawdopodobnie średniego napięcia, idącej od ul. Wysokiej równolegle do ul. Poznańskiej lub ustanowienie odpowiedniej strefy ograniczonego użytkowania , co pozwoli na ubieganie się o odszkodowanie z odpowiedniej spółki energetycznej.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zgodnie z art. 35 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym tereny, których przeznaczenie plan miejscowy zmienia, mogą być wykorzystywane w sposób dotychczasowy do czasu ich zagospodarowania zgodnie z tym planem, chyba że w planie ustalono inny sposób ich tymczasowego zagospodarowania. W planie nie określono innych niż dotychczasowe sposobów i terminów tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Pas technologiczny został zmniejszony zgodnie z wnioskiem ENEA Operator. Zapisy planu przewidują pas technologiczny (nie jest to strefa ograniczonego użytkowania). Zgodnie z przepisami prawa ustalanie stref ograniczonego użytkowania należy do kompetencji właściwego sejmiku województwa lub rady powiatu. Wskazane ograniczenia ustalone zostały zgodnie z wnioskiem ENEA Operator.

 

W tym miejscu wywiązała się dyskusja.

 

Radna Monika Nawrot poprosiła o wyjaśnienia, czy pas technologiczny ogranicza zabudowę w obszarze?.

 

Projektant planu, Kacper Głazaczow: Pas technologiczny w I wersji był większy. Zmniejszyliśmy go do 11 m. Nie mogą powstawać nowe obiekty. Stare mogą istnieć.

 

Radna Monika Nawrot zapytała, czy są inne rozwiązania, czy można gestorowi narzucić skablowanie?.

 

Projektant planu: Nie możemy jako Miasto zmusić gestora do skablowania.

 

Radna Monika Nawrot zapytała, czy kiedykolwiek podjęliśmy taką próbę?.

 

 

Projektant planu: Właściciel terenu może. Miasto nie ma podstaw prawnych.

 

 

Radna Monika Nawrot zapytała, czy wniosek ENEI jest ważniejszy od wniosku mieszkańców?.

 

Projektant planu: Musimy działać zgodnie z zapisami w Studium.

 

Radna Monika Nawrot, czy przepisy prawa przewidują obowiązek uzgadniania z energetyką?.

 

Projektant planu: 11m pas zmniejszyliśmy, choć ENEA wnioskowała o szerszy, tj. 30 m.

 

Radna Anna Bernaciak zwróciła uwagę, że pas technologiczny ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

 

 

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan

12.WIŚNIEWSKI Artur
13.WOLNIEWICZ Paweł
14.WOŹNIAK Magdalena Anna
15.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

16.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NYĆKOWIAK Małgorzata,

3. SAMULCZYK Marek

4. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 16 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymało się od głosu – 4 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 19/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

 

 

Uwaga nr 2 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 131/4, ark. 7, obręb Lasek Ustalenia planu: 8KDW, 9KDW, 4ZO

Treść uwagi w 6 częściach:

 

Uwaga 2.cz.1 Likwidacja drogi wewnętrznej 8KDW:

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

 

 

Uwaga 2.cz.2 Zmiana drogi 9 KDW na drogę publiczną KDD.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Projektowana droga wewnętrzna nie stanowi głównego układu komunikacyjnego, a uwzględnienie uwagi wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń kosztów wykupu nieruchomości.

 

W tym miejscu wywiązała się dyskusja.

 

Radna Monika Nawrot zapytała, czy ktoś rozmawiał z właścicielem, czy będą wnosić odszkodowanie?.

 

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski: Nie było rozmów z właścicielem gruntu. Nastąpi odpłatne przejęcie drogi, na podstawie operatu szacunkowego.

 

Radna Monika Nawrot nie po raz pierwszy jużpoprosiła o przyjęcie jednakowych standardów dla ciągów pieszo-jezdnych i określenie, kiedy mogą być drogami publicznymi, a kiedy nie.

 

 

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata

9.NYĆKOWIAK Małgorzata,
10.OKUPNIAK Andrzej Roman
11.SZWACKI Michał Jacek
12.TARASIEWICZ Bogdan

13.WIŚNIEWSKI Artur
14.WOLNIEWICZ Paweł
15.WOŹNIAK Magdalena Anna
16.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

17.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

  1. 2.     SAMULCZYK Marek
  2. 3.     ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 20 radnych.

Nieobecna podczas głosowania: KACZMAREK Iwona.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 17 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymało się od głosu – 2 radnych, nieobecna – 1 radna/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 20/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 2.cz.3 Przedłużenie ww. drogi jako drogi publicznej do ścieżki pieszo - rowerowej równoległej do cieku wodnego Bocianka lub do pierwszego słupa wysokiego napięcia położonego w terenie zieleni otwartej i zakończenie jej placem do nawracania.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Nowy odcinek drogi jest zbędny, ponieważ mógłby obsługiwać wyłączenie tereny zieleni otwartej. Zmiana przeznaczenia drogi wewnętrznej na drogę publiczną wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń kosztów wykupu nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz

6. KACZMAREK Iwona.
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata

10.NYĆKOWIAK Małgorzata,
11.OKUPNIAK Andrzej Roman

12. SAMULCZYK Marek

13.SZWACKI Michał Jacek

14.TARASIEWICZ Bogdan

15.WIŚNIEWSKI Artur
16.WOLNIEWICZ Paweł
17.WOŹNIAK Magdalena Anna
18.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

19.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymała się od głosu:

    1. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.
/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 19 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymała się od głosu – 1 radna/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 21/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 2.cz.4 Lokalizacja parkingu obu lub jednostronnego równolegle do drogi.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Lokalizacja miejsc postojowych na terenach dróg wewnętrznych jest dopuszczona w planie. W związku ze sposobem rozstrzygnięcia uwagi w pkt 3  lokalizacja parkingu wskazanego w uwadze nie jest możliwa.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz

6. KACZMAREK Iwona.
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata

10.NYĆKOWIAK Małgorzata,
11.OKUPNIAK Andrzej Roman

12. SAMULCZYK Marek

13.SZWACKI Michał Jacek

14.TARASIEWICZ Bogdan

15.WIŚNIEWSKI Artur
16.WOLNIEWICZ Paweł
17.WOŹNIAK Magdalena Anna
18.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

19.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,

 


wstrzymała się od głosu:

1. NAWROT Monika Izabela,

2. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.
/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 19 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymały się od głosu – 2 radne/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 22/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 2.cz.5 Lokalizacja na rysunku planu w obszarze zieleni otwartej ścieżki pieszo-rowerowej łączącej drogę (obecnie w projekcie planu 9 KDW) z ciągiem pieszo-rowerowym 2KDX- położonym równolegle do cieku wodnego.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Lokalizacja ścieżek pieszo-rowerowych została dopuszczona na terenach zieleni otwartej. Wskazywanie dokładnej lokalizacji ścieżki nie jest konieczne, brak szczegółowych ustaleń pozwala na większą elastyczność w zastosowaniu rozwiązań komunikacyjnych na etapie prac projektowych przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz

6. KACZMAREK Iwona.
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata

10.NYĆKOWIAK Małgorzata,
11.OKUPNIAK Andrzej Roman

12. SAMULCZYK Marek

13.SZWACKI Michał Jacek

14.TARASIEWICZ Bogdan

15.WIŚNIEWSKI Artur
16.WOLNIEWICZ Paweł
17.WOŹNIAK Magdalena Anna
18.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

19.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymała się od głosu:

    1. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.
/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 19 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymała się od głosu – 1 radna/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 23/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 2.cz.6 W przypadku odrzucenia powyższych uwag: zakończenie drogi prostopadłej do ul. Poznańskiej parkingiem w obszarze zieleni otwartej. Częściowa zmiana przeznaczenia zieleni otwartej na komunikację publiczną - droga, parking i ciąg pieszo- rowerowy. Dopuszczenie lokalizacji budynków i budowli umożliwiających obsługę boisk sportowo - rekreacyjnych, placów gier i zabaw zlokalizowanych w obszarze zieleni otwartej ZO. Po likwidacji dróg wewnętrznych odpowiednie dostosowanie nieprzekraczalnych linii zabudowy oraz odpowiedni podział obszaru drogi 8KDW po części na 9 MN/U i 12 MN.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Realizacja zabudowy na terenach ZO jest niezgodna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Zgodnie z zapisami studium tereny zieleni otwartej są wyłączone z zabudowy poza dopuszczonymi na terenie plenerowymi urządzeniami i obiektami sportowo-rekreacyjnymi oraz małą architekturą. W związku z brakiem możliwości realizacji budynków i budowli nie jest możliwe dostosowanie linii zabudowy oraz podział terenów MN/U i MN, na terenach przeznaczonych w studium pod zieleń otwartą.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna
4.IZYDORSKI Piotr Łukasz
5.KLECZEWSKA Magdalena
6.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
7.ŁAKOMY Beata
8.OKUPNIAK Andrzej Roman

9.SZWACKI Michał Jacek

10.TARASIEWICZ Bogdan

11.WIŚNIEWSKI Artur
12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1.GAWELSKI Hieronim,

2.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

3.SAMULCZYK Marek

4.KACZMAREK Iwona.

5.NYĆKOWIAK Małgorzata.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.
/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało – 15 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 24/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga nr 3 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna

Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 36, 37, 38/1, 38/2, ark. 13, obręb Lasek

Ustalenia planu: 14MN/U, 5ZO, 17MN, 10KDW, 12KDW

Treść uwagi w 2 częściach:

 

Uwaga 3.cz.1 Ulokowanie drogi wewnętrznej 12KDW, w taki sposób aby obecna granica działki 38/2 z działką sąsiada od strony południowej została ulokowana na środku planowanej drogi.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Uwaga bezprzedmiotowa – droga przebiega równo przez obie działki.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata.
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 25/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 3.cz.2 Zmniejszenie terenów 5ZO (zieleni otwartej) ulokowanych na działce 38/2 poprzez przesunięcie granicy terenu oznaczonego symbolem 17 MN w kierunku na wschód (zwężenie terenu 5ZO) i to na 1/3 szerokości terenu 5ZO położonego na działce 38/2.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Brak zgodności ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata.
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 26/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 4 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: obszar planu

Ustalenia planu: 3KDW, 5KDW, 6KDW, 9KDW, 10KDW, 13KDW i 15KDW 2KDX i 3KDX
Treść uwagi w 6 częściach:

 

Uwaga 4.cz.1 Wykonać więcej połączeń ul. Poznańskiej i Sobieskiego drogami publicznymi, w tym na wysokości ul. 1Maja  - są to działki niezabudowane lub z budynkami w trakcie rozbiórki.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wykonanie nowych połączeń wiąże się z kosztami wyburzeń budynków i wykupów nieruchomości. Właściciele nieruchomości na ówczesnym etapie nie wyrażali zgody na wyburzenie budynków i realizację nowych połączeń.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SAMULCZYK Marek
11.SZWACKI Michał Jacek
12.TARASIEWICZ Bogdan

13.WIŚNIEWSKI Artur
14.WOLNIEWICZ Paweł
15.WOŹNIAK Magdalena Anna
16.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

17.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymały się od głosu:

1. NYĆKOWIAK Małgorzata

2. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 17 radnych, przeciw - 2 radnych, wstrzymało się od głosu – 2 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 27/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 4.cz.2 Drogi wewnętrzne 3KDW, 5KDW, 6KDW, 9KDW, 10KDW, 13KDW i 15KDW zmienić na KDD - drogi publiczne dojazdowe, bo taki mają one charakter.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zmiana przeznaczenia na tereny dróg publicznych wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń znacznych kosztów wykupu nieruchomości. Realizacja dróg wewnętrznych uzależniona jest od zamiarów inwestycyjnych właścicieli nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna
4.IZYDORSKI Piotr Łukasz
5.KLECZEWSKA Magdalena
6.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
7.OKUPNIAK Andrzej Roman
8.SZWACKI Michał Jacek
9.TARASIEWICZ Bogdan
10.WOLNIEWICZ Paweł
11.WOŹNIAK Magdalena Anna
12.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

13.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

14.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowali:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela

3. SAMULCZYK Marek

 


wstrzymali się od głosu:

1. GAWELSKI Hieronim,

2. ŁAKOMY Beata

3. NYĆKOWIAK Małgorzata

4. WIŚNIEWSKI Artur
W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 14 radnych, przeciw - 3 radnych, wstrzymało się od głosu – 4 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 28/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 4.cz.3 Przewidzieć więcej połączeń ścieżki pieszo-rowerowej 2KDX i 3KDX zarówno z ul. Poznańską i ul. Sobieskiego, co w przyszłości może pozwolić na odcinkową jej realizację i lepsze wykorzystanie w ramach już istniejącej ścieżki na ul. Poznańskiej.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Lokalizacja ścieżek pieszo-rowerowych została dopuszczona na terenach zieleni otwartej. Wskazywanie dokładnych lokalizacji ścieżek nie jest konieczne, brak szczegółowych ustaleń pozwala na większą elastyczność w zastosowaniu rozwiązań komunikacyjnych na etapie projektu budowlanego.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.TARASIEWICZ Bogdan
11.WOLNIEWICZ Paweł
12.WOŹNIAK Magdalena Anna
13.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

14.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1. ŁAKOMY Beata

2. NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4. WIŚNIEWSKI Artur

5. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 14 radnych, przeciw - 2 radnych, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 29/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 4.cz.4 Dla terenów położonych bezpośrednio przy projektowanej KDZ i wydzielonych już pod pas drogowy projektowanej drogi tzw. trasy/drogi Południowej wniosek o utrzymanie ich funkcji i nieprzeznaczanie ich z powrotem pod między innymi funkcję mieszkaniową jak to ma miejsce przy ul. Skośnej a mianowicie istniejący chodnik przeznacza się pod MN.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

 

Uwaga 4.cz.5 Wprowadzić zapisy przymuszające spółki będące właścicielami sieci średniego napięcia do ich skablowania w przypadku konieczności remontu, przebudowy lub budowy nowych sieci - wszystkie niskiego i średniego napięcia - tylko jako sieci podziemne.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zgodnie z art. 35 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym tereny, których przeznaczenie plan miejscowy zmienia, mogą być wykorzystywane w sposób dotychczasowy do czasu ich zagospodarowania zgodnie z tym planem. W planie nie ustalono innego sposobu tymczasowego zagospodarowania terenów. Zapisy planu przewidują lokalizację nowych sieci elektroenergetycznych wyłącznie jako kablowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.TARASIEWICZ Bogdan

11. WIŚNIEWSKI Artur


12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1. ŁAKOMY Beata

2. NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 15 radnych, przeciw - 2 radnych, wstrzymało się od głosu – 4 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 30/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 4.cz.6  Wprowadzić strefę przeznaczoną pod przebieg sieci energetycznej wysokiego napięcia, gdyż obostrzenia, które wprowadza strefa ograniczonego użytkowania de facto uniemożliwiają przeznaczenie terenów pod ich funkcje podstawowe z opisu planu i stanowi to znaczne umniejszenie wartości nieruchomości a nie stanowi podstawy do obowiązku wykupu przez zakład energetyczny.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zapisy planu przewidują pas technologiczny (nie jest to strefa ograniczonego użytkowania). Zgodnie z przepisami prawa ustalanie stref ograniczonego użytkowania należy do kompetencji właściwego sejmiku województwa lub rady powiatu. Wskazane ograniczenia ustalone zostały zgodnie z wnioskiem ENEA Operator. 

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman

10.SAMULCZYK Marek
11.SZWACKI Michał Jacek
12.TARASIEWICZ Bogdan

13. WIŚNIEWSKI Artur
14.WOLNIEWICZ Paweł
15.WOŹNIAK Magdalena Anna
16.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

17.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. NAWROT Monika Izabela,


wstrzymali się od głosu:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NYĆKOWIAK Małgorzata

 

 


W głosowaniu wzięło udział 20 radnych.

Nieobecna podczas głosowania: ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 17 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymały się od głosu – 2 radne, nieobecna – 1 radna/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 31/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

W tym miejscu Przewodnicząca Rady Miasta Luboń, Teresa Zygmanowska ogłosiła 15. minutową przerwę. Przerwa trwała od godz. 19:40 do godz. 19:55.

 

Po przerwie Przewodnicząca Rady zarządziła głosowanie uwag z II wyłożenia.

 

II Wyłożenie do publicznego wglądu w dniach od 7 sierpnia 2019 r. do 29 sierpnia 2019 r. Termin składania uwag wyznaczono na dzień 12 września 2019 r.

 

Uwaga nr 1

Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 88, ark. 7, obręb Lasek

Ustalenia planu: 6MN

Treść uwagi: przekształcenie budynku gospodarczego na mieszkalny oraz chęć założenia tam ogniw fotowoltaicznych.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Zmiana funkcji budynku dokonywana jest przez właściciela na podstawie przepisów Prawa budowlanego. Zapisy planu ograniczają liczbę budynków mieszkalnych na jednej działce, co wynika z polityki przestrzennej miasta opartej o Bilans trenów przeznaczonych pod zabudowę i ograniczanie zagęszczenia zabudowy mieszkaniowej. Właściciel nieruchomości może zmienić funkcję budynku po dokonaniu podziału nieruchomości. Inwestor nie określił mocy ogniw fotowoltaicznych, zgodnie z przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym możliwa jest realizacja mikroinstalacji.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata.
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek

15.WIŚNIEWSKI Artur
16.WOLNIEWICZ Paweł
17.WOŹNIAK Magdalena Anna
18.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

19.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

20.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 20 radnych.

Nieobecny podczas głosowania: TARASIEWICZ Bogdan.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 20 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych, nieobecny – 1 radny/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 32/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 2 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: obszar planu

Ustalenia planu: 2KDW, 4KDW, 5KDW, 8KDW, 9KDW, 10KDW, 11KDW, 12KDW, 13KDW, 14KDW

Treść uwagi w 9 częściach:

 

Uwaga 2 cz.1 Wykonać więcej połączeń ul. Poznańskiej i Sobieskiego drogami publicznymi, w tym na wysokości ul. 1 Maja - są to działki niezabudowane lub z budynkami w trakcie rozbiórki bez pozwolenia na budowę.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona. Wprowadzono publiczną drogę dojazdową 10KDD.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

 

 

Uwaga 2 cz.2 Drogi wewnętrzne KDW, z wyjątkiem 1KDW, 3KDW, 6KDW, 7KDW zmienić na KDD - drogi publiczne dojazdowe, ponieważ drogi te mają wyraźnie charakter dojazdowych.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zmiana przeznaczenia na tereny dróg publicznych wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń znacznych kosztów wykupu nieruchomości. Realizacja dróg wewnętrznych uzależniona jest od zamiarów inwestycyjnych właścicieli nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan

12.WIŚNIEWSKI Artur
13.WOLNIEWICZ Paweł
14.WOŹNIAK Magdalena Anna
15.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

16.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NYĆKOWIAK Małgorzata,

3. SAMULCZYK Marek

4. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 16 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymało się od głosu – 4 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 33/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 2 cz.3 Przewidzieć więcej połączeń ścieżki pieszo-rowerowej 2KDX i 3KDX zarówno z ul. Poznańską i ul. Sobieskiego.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Lokalizacja ścieżek pieszo-rowerowych została dopuszczona na terenach zieleni otwartej. Wskazywanie dokładnej lokalizacji ścieżki nie jest konieczne, brak szczegółowych ustaleń pozwala na większą elastyczność w zastosowaniu rozwiązań komunikacyjnych na etapie projektu budowlanego.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan
12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NYĆKOWIAK Małgorzata,

3. SAMULCZYK Marek

4. WIŚNIEWSKI Artur

5. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 15 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 34/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 2 cz.4 Prośba o wyraźne wskazanie kilku obszarów-placów utwardzonych (ławki, kosze, stojak na rower), wzdłuż planowanych ścieżek 1KDX, 2KDX, 3KDX, które będą stanowiły własność miasta i umożliwią zatrzymanie się i wypoczynek.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Lokalizacja placów utwardzonych nie jest niezbędna w celu właściwego funkcjonowania terenów zieleni otwartej. Konieczne jest zachowanie powierzchni biologicznie czynnej. Obiekty małej architektury są dopuszczone w treści planu.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.WOLNIEWICZ Paweł
11.WOŹNIAK Magdalena Anna
12.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

13.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

  1. 1.     KACZMAREK Iwona
  2. 2.     NAWROT Monika Izabela

 


wstrzymali się od głosu:

1. NYĆKOWIAK Małgorzata,

2.ŁAKOMY Beata

3. SAMULCZYK Marek

4. TARASIEWICZ Bogdan

5. WIŚNIEWSKI Artur

6. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało – 13 radnych, przeciw - 2 radne, wstrzymało się od głosu – 6 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 35/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 2 cz.5 Dla terenów położonych bezpośrednio przy projektowanej KDZ i wydzielonych już pod pas drogowy projektowanej drogi tzw. trasy/drogi Południowej wnioskuję o utrzymanie ich funkcji i uwzględnienie prawidłowych parametrów szerokości pasa drogowego jak dla dróg zbiorczych przy uwzględnieniu dodatkowej szerokości pasa drogowego dla dróg już istniejących (np. Skośna), jak również rozróżnienie tych dwóch klas drogi.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Ul. Skośna w całości znajduje się na terenie drogi publicznej klasy zbiorczej. Parametry drogi, jak również ewentualnych dodatkowych jezdni zostaną szczegółowo ustalone przez zarządcę drogi.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan
12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymali się od głosu:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela,

3. NYĆKOWIAK Małgorzata,

4. SAMULCZYK Marek

5. WIŚNIEWSKI Artur

6. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 15 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 6 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 36/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 2 cz.6 Nieprzeznaczanie pasa drogowego drogi klasy zbiorczej KDZ lub dróg bezpośrednio przy niej położonych i już wcześniej rezerwowanego pod tą funkcję na inne funkcje niedrogowe.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Uwaga jest bezprzedmiotowa, ponieważ uwaga o takiej samej treści została uwzględniona po I wyłożeniu do publicznego wglądu.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 37/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 2 cz.7 Wprowadzenie zapisu przymuszającego spółki będące właścicielami sieci średniego napięcia do ich skablowania w przypadku konieczności remontu, przebudowy lub budowy nowych sieci – wszystkie niskiego i średniego napięcia-tylko jako sieci podziemne.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zgodnie z art. 35 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym tereny, których przeznaczenie plan miejscowy zmienia, mogą być wykorzystywane w sposób dotychczasowy do czasu ich zagospodarowania zgodnie z tym planem. W planie nie ustalono innego sposobu tymczasowego zagospodarowania terenów.Zapisy planu przewidują lokalizację nowych sieci elektroenergetycznych wyłącznie jako kablowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

8.ŁAKOMY Beata
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan

12. WIŚNIEWSKI Artur
13.WOLNIEWICZ Paweł
14.WOŹNIAK Magdalena Anna
15.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

16.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1. NYĆKOWIAK Małgorzata

2.SAMULCZYK Marek

3. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 16 radnych, przeciw - 2 radnych, wstrzymało się od głosu – 3 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 38/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 2 cz.8 Umożliwienie realizacji sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej poza obszarem pasa drogowego w terenie należącym do osób prywatnych bez ingerencji w ul. Poznańską i Polną.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Uwaga bezprzedmiotowa. Zapisy planu dopuszczają lokalizację sieci i obiektów infrastruktury technicznej na całym obszarze planu, również na terenach innych niż drogi publiczne.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 39/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 2 cz.9 Wprowadzić strefę przeznaczoną pod przebieg sieci energetycznej wysokiego napięcia lub dla obszaru jej oddziaływania, gdyż obostrzenia, które wprowadza strefa ograniczonego użytkowania de facto uniemożliwiają przeznaczenie terenów pod ich funkcje podstawowe z opisu planu i stanowi to znaczne umniejszenie wartości nieruchomości, a nie stanowi podstawy do obowiązku wykupu przez zakład energetyczny.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zapisy planu przewidują pas technologiczny (nie jest to strefa ograniczonego użytkowania). Zgodnie z przepisami Prawa ochrony środowiska ustalanie stref ograniczonego użytkowania należy do kompetencji właściwego sejmiku województwa lub rady powiatu. Wskazane ograniczenia ustalone zostały zgodnie z wnioskiem ENEA Operator.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.TARASIEWICZ Bogdan

11. WIŚNIEWSKI Artur
12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1.ŁAKOMY Beata

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 15 radnych, przeciw - 2 radnych, wstrzymało się od głosu – 4 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 40/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga nr 3 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 131/4, ark. 7, obręb Lasek Ustalenia planu: 7KDW

Treść uwagi w 5 częściach:

 

Uwaga 3.cz.1 Zmiana drogi 7 KDW na drogę publiczną KDD. Określone w projekcie planu parametry 7KDW pozwalają na zmianę na KDD - drogę publiczną dojazdową, z zachowaniem parametrów określonych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wprowadzenie dróg publicznych w miejscu dróg wewnętrznych wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń kosztów wykupu nieruchomości. Realizacja dróg wewnętrznych uzależniona jest od zamiarów inwestycyjnych właścicieli nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.TARASIEWICZ Bogdan

11. WIŚNIEWSKI Artur
12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

1. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1.KACZMAREK Iwona,

2.ŁAKOMY Beata

3.NYĆKOWIAK Małgorzata

4.SAMULCZYK Marek

5. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 15 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 41/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 3.cz.2 Przedłużenie ww. drogi (obecnie 7 KDW) jako drogi publicznej w kierunku do ścieżki pieszo - rowerowej równoległej do cieku wodnego Bocianka, do wysokości pierwszego słupa wysokiego napięcia położonego w terenie zieleni otwartej i zakończenie jej placem do nawracania oraz parkingiem, co nie będzie sprzeczne ze studium.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zaproponowana droga na nowym odcinku obsługiwać będzie wyłącznie tereny zieleni otwartej, a jej realizacja jako drogi publicznej wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń kosztów wykupu nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna
4.IZYDORSKI Piotr Łukasz
5.KLECZEWSKA Magdalena
6.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
7.OKUPNIAK Andrzej Roman
8.SZWACKI Michał Jacek
9.TARASIEWICZ Bogdan
10.WOLNIEWICZ Paweł
11.WOŹNIAK Magdalena Anna
12.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

13.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona,

2. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1.GAWELSKI Hieronim,

2.ŁAKOMY Beata

3.NYĆKOWIAK Małgorzata

4.SAMULCZYK Marek

5.WIŚNIEWSKI Artur

6. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 13 radnych, przeciw - 2 radnych, wstrzymało się od głosu – 6 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 42/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 3.cz.3 Lokalizacja na rysunku planu oraz odpowiednio w opisie planu ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ścieżkę na ul. Poznańskiej w obszarze drogi publicznej dojazdowej (obecnie w projekcie planu 7 KDW) z ciągiem pieszo­rowerowym 2 KDX - położonym równolegle do cieku wodnego i wyraźne oznaczenie, że ścieżka ta będzie własnością publiczną a nie elementem  drogi wewnętrznej prywatnej.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Lokalizacja ścieżek pieszo-rowerowych została dopuszczona na terenach zieleni otwartej. Wskazywanie dokładnej lokalizacji ścieżki nie jest konieczne.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELKI Hieronim
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.WOLNIEWICZ Paweł
11.WOŹNIAK Magdalena Anna
12.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

13.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowali:

1. KACZMAREK Iwona

2. NAWROT Monika Izabela

3. SAMULCZYK Marek

 

 


wstrzymali się od głosu:

1.ŁAKOMY Beata

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.WIŚNIEWSKI Artur

4. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

5.TARASIEWICZ Bogdan

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 13 radnych, przeciw - 3 radnych, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 43/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 3.cz.4 Częściowa zmiana przeznaczenia zieleni otwartej na komunikację publiczną - droga, parking i ciąg pieszo- rowerowy, co nie będzie sprzeczne ze studium a ponadto obszar ten znajduje w strefie sieci energetycznej i jej pasie technologicznym.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zaproponowana komunikacja publiczna na nowym odcinku obsługiwać będzie wyłącznie tereny zieleni otwartej, a jej realizacja jako drogi publicznej wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń kosztów wykupu nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna
4.IZYDORSKI Piotr Łukasz
5.KLECZEWSKA Magdalena
6.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
7.OKUPNIAK Andrzej Roman
8.SZWACKI Michał Jacek
9.WOLNIEWICZ Paweł
10.WOŹNIAK Magdalena Anna
11.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

12.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona

2. NAWROT Monika Izabela


wstrzymali się od głosu:

1.GAWELKI Hieronim

2.ŁAKOMY Beata

3.NYĆKOWIAK Małgorzata

4.SAMULCZYK Marek

5.WIŚNIEWSKI Artur

6.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

7.TARASIEWICZ Bogdan

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 12 radnych, przeciw - 2 radne, wstrzymało się od głosu – 7 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 44/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 3.cz.5 Dopuszczenie lokalizacji ogrodzeń w obszarze ZO umożliwiającej zabezpieczenie prywatnej własności lub przeznaczenie całego obszaru ZO pod zieleń publiczną i jej wykup przez miasto.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Uwaga bezprzedmiotowa. Zapisy planu zakazują jedynie stosowania ogrodzeń pełnych z elementów prefabrykowanych i dopuszczają lokalizację ogrodzeń ażurowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

8. ŁAKOMY BEATA
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan

12. WIŚNIEWSKI Artur
13.WOLNIEWICZ Paweł
14.WOŹNIAK Magdalena Anna
15.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

16.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowała:

1. NAWROT Monika Izabela,

 


wstrzymali się od głosu:

1.KACZMAREK Iwona,

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 16 radnych, przeciw - 1 radna, wstrzymało się od głosu – 4 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 45/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 


Uwaga nr 4
Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: obszar planu

Ustalenia planu: ustalenia ogólne

Treść uwagi w 3 częściach:

 

Uwaga 4.cz.1 Uszczegółowienie zawartej w §2 pkt 2. definicji „budynku usługowego" w następujący sposób: "budynek usługowy - należy przez to rozumieć budynek niemieszkalny niebędący budynkiem produkcyjnym, w tym w szczególności budynek handlu detalicznego i hurtowego, budynek magazynowy, gastronomii, budynek biurowy i konferencyjny, warsztat rzemieślniczy, budynek zakwaterowania turystycznego i rekreacyjnego, budynek służby zdrowia, opieki społecznej i socjalnej, budynek kultury, nauki i oświaty".

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Przepisy prawa budowlanego nie przewidują budynków handlu detalicznego i hurtowego, a obiekty magazynowe zaliczone są do kategorii budynków przemysłowych. Zgodnie z Polską Kwalifikacją Obiektów Budowlanych budynki magazynowe należą do wspólnej grupy wraz z budynkami przemysłowymi.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymała się od głosu:

1. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 20 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymała się od głosu – 1 radna/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 46/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 4.cz.2 Zmniejszenie liczby miejsc parkingowych. Dotyczy to w szczególności wymogu zapewnienia 50 miejsc parkingowych na każde 1000 m2 powierzchni budynków, biur i obiektów handlowych.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zmniejszenie liczby miejsc parkingowych będzie niezgodne z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 47/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 4.cz.3 Zmiana zapisywania normatywu parkingowego tj. zamiast w odniesieniu do 1000m2 na 100m2.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Przyjęto parametry zgodnie z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 48/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 5 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna

Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 15/2, ark. 10, obręb Lasek

Ustalenia planu: 15MN

Treść uwagi: Uwzględnienie możliwości zmiany niniejszego terenu na MN/U (tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej lub zabudowy usługowej) oraz wnoszę o zmianę maksymalnej powierzchni zabudowy - 50% powierzchni działki.

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wprowadzono dopuszczenie lokalizacji usług podstawowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 49/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 6 Zgłaszający uwagi: osoby fizyczne

Oznaczenie nieruchomości: tereny 14MN, 15MN, 16MN, 17MN, 18MN, 19MN

Ustalenia planu: MN

Treść uwagi: Uwzględnienie możliwości zmiany niniejszych terenów na MN/U (tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej lub zabudowy usługowej).

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wprowadzono dopuszczenie lokalizacji usług podstawowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 50/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 7 Zgłaszający uwagi: osoby fizyczne Oznaczenie nieruchomości: obszar planu

Ustalenia planu: 2KDX, 3KDX

Treść uwagi: Uwzględnienie możliwości wykreślenia ciągów pieszo-rowerowych 2KDX oraz 3KDX.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Przebieg ciągu pieszo-rowerowego został wyznaczony na rysunku studium.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 51/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 8 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 38/1, 38/2, ark. 13, obręb Lasek Ustalenia planu: 18MN, 5ZO

Treść uwagi w 2 częściach:

 

Uwaga 8cz.1 Zmiana przeznaczenia terenu oznaczonego symbolem 18MN z terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej na teren z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub zabudowę usługową (MN/U).

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wprowadzono dopuszczenie lokalizacji usług podstawowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 52/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 8cz.2 W związku z przewidzianym w projekcie przebiegiem terenów 5ZO (zieleni otwartej) ulokowanych na działce 38/1 i 38/2 ponownie wnoszę o ich znaczne zmniejszenie poprzez przesunięcie granicy terenu oznaczonego obecnie symbolem 18MN w kierunku na wschód (zwężenie terenu 5ZO) i to na 1/3 szerokości terenu 5ZO na działkę 38/2.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Brak zgodności ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 53/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 9 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 38/2, ark. 7, obręb Lasek Ustalenia planu: 2KDX

 

Treść uwagi: Nie wyrażam zgody na powstanie w mpzp ciągu pieszo-rowerowego 2KDX.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Przebieg ciągu pieszo-rowerowego został wyznaczony na rysunku studium.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 54/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 10  Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 25, ark. 10, obręb Lasek Ustalenia planu: 9MN/U

 

Treść uwagi: Zaplanowanie na mojej nieruchomości i następnych układu komunikacyjnego publicznego z ulicą Poznańską kontynuacja drogi wzdłuż działki nr 3 i następnych.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wprowadzono drogę publiczną klasy dojazdowej na działce nr 18, przy północnej granicy działki nr 25, biorąc pod uwagę istniejące zagospodarowanie terenu, możliwość połączenia z ul. 1 Maja oraz strukturę własności.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 55/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 11 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 22, ark. 6, obręb Lasek Ustalenia planu: 2U

Treść uwagi w 2 częściach:

 

Uwaga 11.cz.1 Ujęcie w nowym planie dotychczasowego przeznaczenia naszej działki pod teren 2U/MN, w ostateczności zakwalifikowanie jej do grupy jak w sąsiedztwie tj. 4MN/U. W przeciwnym razie: zwiększenie maksymalnej powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej do 70%, a w razie braku zgody – do co najmniej 60% (studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń ustala maksymalną powierzchnię zabudowy dla terenów zabudowy produkcyjno- usługowej w stosunku do powierzchni działki budowlanej do 70%).

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Brak zgodności ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wskazane parametry dotyczą zabudowy produkcyjno-usługowej. Dla zabudowy usługowej studium określa minimalną powierzchnię biologicznie czynną - 40% powierzchni działki. Wskazana minimalna powierzchnia biologiczna - 40% powierzchni działki wyklucza dopuszczenie maksymalnej powierzchni zabudowy działki na poziomie 60-70%.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 56/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 11.cz.2  Przyjęcie minimalnej powierzchni działki do 1000m2  w miejsce 1500m2 (zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego powierzchnia działki dla terenów zabudowy produkcyjno- usługowej wynosi 1000m2).

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

 

III Wyłożenie do publicznego wglądu w dniach od 6 grudnia 2019 r. do 30 grudnia 2019 r. Termin składania uwag wyznaczono na dzień 15 stycznia 2020 r.

 

Uwaga nr 1 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 15/2, 17, ark. 10, obręb Lasek Ustalenia planu: 13MN/U, 16MN, 10KDD, 2KDX, 9MN/U

Treść uwagi w 2 częściach:

 

Uwaga 1.cz1 Nie wyrażam zgody na wytyczenie całej szerokości drogi na moim terenie. Uważam za zasadne wytyczenie drogi naprzeciwko ul. 1 Maja.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części uwzględniona.

Uwaga uwzględniona, nie głosowano.

 

 

Uwaga 1.cz.2 Proponuję zamianę gruntów czyli część mojej działki 15/2 gdzie jest wytyczona droga 10KDD na poszerzenie mojej działki 17 i 15/2 uwzględniając ww. propozycję

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wymiana gruntów może zostać dokonana między właścicielami nieruchomości i nie jest to przedmiot ustaleń planu miejscowego. Miasto Luboń nie jest właścicielem żadnej ze wskazanych nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 57/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.



Uwaga nr 2
Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 22, ark. 6, obręb Lasek Ustalenia planu: 2U

Treść uwagi: Ujęcie w nowym planie dotychczasowego przeznaczenia naszej działki, o danych w tytule tj. podtrzymanie 2U/MN, ewentualnie zakwalifikowanie jej do grupy jak w sąsiedztwie tj. 4MN/U albo 1MN/U albo 2MN/U. W razie nieuwzględnienia powyższego wniosku proszę o zwiększenie maksymalnej powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej do 70 %, a w razie braku zgody do co najmniej do 60% (Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ustala maksymalną powierzchni zabudowy dla terenów zabudowy produkcyjno-usługowej w stosunku do powierzchni działki budowlanej do 70%).

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Brak zgodności ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wskazane parametry dotyczą zabudowy produkcyjno-usługowej. Dla zabudowy usługowej studium określa minimalną powierzchnię biologiczną 40% powierzchni działki. Wskazana minimalna powierzchnia biologiczna 40% powierzchni działki wyklucza dopuszczenie maksymalnej powierzchni zabudowy działki na poziomie 60-70%.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 58/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 3 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. nr 33/4, 38/2, ark. 13, obręb Lasek Ustalenia planu:  19MN, 20MN, 5ZO

Treść uwagi w 3 częściach:

 

Uwaga 3.cz1 Zmiana przeznaczenia terenu oznaczonego symbolem 20MN z terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej na teren z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub zabudowę usługową (MN/U).

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wprowadzono dopuszczenie lokalizacji usług podstawowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 59/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 3.cz.2 Zmiana przeznaczenia terenu oznaczonego symbolem 19MN z terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej na teren z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub zabudowę usługową (MN/U).

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wprowadzono dopuszczenie lokalizacji usług podstawowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 60/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga 3.cz.3 W związku z przewidzianym w projekcie przebiegiem terenów 5ZO (zieleni otwartej) ulokowanych na działce 33/4, i 38/2 wnoszę o ich znaczne zmniejszenie (ograniczenie) poprzez przesunięcie granicy terenu oznaczonego obecnie symbolem 20MN i 19 MN w kierunku na wschód (zwężenie terenu 5ZO) i to na 1/3 szerokości terenu 5ZO na działkę 38/2 i 33/4.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 61/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.




IV Wyłożenie do publicznego wglądu w dniach od 1 czerwca 2020 r. do 23 czerwca 2020, Termin składania uwag wyznaczono na dzień 8 lipca 2020r.

 

Uwaga nr 1 Zgłaszający uwagi: osoby fizyczne Oznaczenie nieruchomości: dz. 2/2, ark. 10 obręb Lasek, dz. 1/2, ark. 9 obręb Lasek, dz. 21/2, ark. 13 obręb Lasek

Ustalenia planu: 5KDW, 8KDW, 9KDW, 2KDX, 3KDX

Treść uwagi: Nie zgadzamy się na to, aby przez działki o nr: 2/2, 21/2, 1/2 przechodziły drogi wewnętrzne i ścieżki rowerowe.

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wyznaczenie dróg wewnętrznych ma na celu zapewnienie obsługi komunikacyjnej terenów po ich ewentualnym zagospodarowaniu zgodnie z planem miejscowym. Ich realizacja jest zależna od woli właściciela terenu. Wnioskowana likwidacja ciągu pieszo-rowerowego będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Przebieg ciągu pieszo-rowerowego został wyznaczony na rysunku studium.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.ŁAKOMY Beata

9. NYĆKOWIAK Małgorzata
10.OKUPNIAK Andrzej Roman
11.SAMULCZYK Marek
12.SZWACKI Michał Jacek
13.TARASIEWICZ Bogdan

14.WIŚNIEWSKI Artur
15.WOLNIEWICZ Paweł
16.WOŹNIAK Magdalena Anna
17.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

18.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

19.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymały się od głosu:

1.KACZMAREK Iwona,

2.NAWROT Monika Izabela


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 19 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymały się od głosu – 2 radne/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 62/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

 

Uwaga nr 2 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. 33/9 i 38/2, ark. 13 obręb Lasek Ustalenia planu: 9KDW, 10KDW, 11KDW 16MN/U, 17MN/U, 19MN, 20MN, 5ZO

Treść uwagi w 5 częściach:

 

Uwaga 2.cz.1 Zmiana przeznaczenia terenu oznaczonego symbolem 20MN z terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej na teren z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub zabudowę usługową (MN/U).

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wprowadzono dopuszczenie lokalizacji usług podstawowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 63/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.




Uwaga 2.cz.2 Zmiana przeznaczenia terenu oznaczonego symbolem 19MN z terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej na teren z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub zabudowę usługową (MN/U).

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Wprowadzono dopuszczenie lokalizacji usług podstawowych.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 64/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.




Uwaga 2.cz.3 zmniejszenie (ograniczenie) terenu 5ZO (zieleni otwartej) poprzez przesunięcie granicy terenu oznaczonego obecnie symbolem 20MN i 19 MN w kierunku na wschód (zwężenie terenu 5ZO) i to na 1/3 szerokości terenu 5ZO na działkę 38/2 i 33/4.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 65/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.



Uwaga 2.cz.4 likwidacja terenu ciągu pieszo-rowerowego oznaczonego symbolem 3KDX

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wnioskowana zmiana będzie niezgodna z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Luboń. Przebieg ciągu pieszo-rowerowego został wyznaczony na rysunku studium.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 66/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.



Uwaga 2.cz.5 zmniejszenie stawki służącej naliczeniu jednorazowej opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym dla terenów oznaczonych U, MN, MN/U do 1%.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Opłata, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym stanowi dochód własny gminy, a jej obniżenie będzie niekorzystne dla finansów Miasta.

 

Radny Marek Samulczyk wyraził opinię, że podwyższenie stawki służącej naliczeniu jednorazowej opłaty planistycznej do 30% jest zbyt dużym wzrostem i będzie miało skutek odwrotny od zmierzonego. Mianowicie zamiast przynieść Miastu wymiernie dochody z tego tytułu, poniesiemy straty. Mieszkańcy będą bowiem czekać ze zbyciem działek 5 lat, tak żeby uniknąć opłaty.

 

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski zwrócił uwagę, że w całej historii Miasta została wydana jedna decyzja planistyczna. Dlatego mówienie o wymiernych dochodach dla Miasta świadczy o nieznajomości tematu. Ponadto zbywca może wliczyć tę opłatę nabywającemu.

 

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

8. ŁAKOMY BEATA
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan
12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowali:

1. NAWROT Monika Izabela

2. SAMULCZYK Marek

 


wstrzymali się od głosu:

1.KACZMAREK Iwona

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.WIŚNIEWSKI Artur

4. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 15 radnych, przeciw - 2 radnych, wstrzymało się od głosu – 4 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 67/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Uwaga nr 3 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. 10/2, ark. 16 obręb Lasek Ustalenia planu: 1KDW, 2KDW, 3KDW, 4KDW, 5KDW, 6KDW, 7KDW, 8KDW, 9KDW, 10KDW, 11KDW, 12KDW, 13KDW, 14KDW, 4KDX

Treść uwagi w 3 częściach:

 

Uwaga 3.cz.1 Nie zgadzam się na przeprowadzenie drogi 12KDW przez moją nieruchomość. Jeśli władze miasta uważają jej przeprowadzenie na tym terenie za konieczne to wnoszę o zakwalifikowanie jej jako drogi publicznej.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Wyznaczenie systemu dróg wewnętrznych ma na celu zapewnienie obsługi komunikacyjnej terenów po ich ewentualnym zagospodarowaniu zgodnie z planem miejscowym. Ich realizacja jest zależna od woli właściciela terenu. Zmiana przeznaczenia na tereny dróg publicznych wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń znacznych kosztów wykupu nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław

8. ŁAKOMY BEATA
9.OKUPNIAK Andrzej Roman
10.SZWACKI Michał Jacek
11.TARASIEWICZ Bogdan
12.WOLNIEWICZ Paweł
13.WOŹNIAK Magdalena Anna
14.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

15.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowali:

1. NAWROT Monika Izabela

 


wstrzymali się od głosu:

1.KACZMAREK Iwona

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4.WIŚNIEWSKI Artur

5. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 15 radnych, przeciw – 1

radna, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 68/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Uwaga 3.cz.2 wnioskuję o zmianę klasyfikacji dróg oznaczonych 1KDW, 2KDW, 3KDW, 4KDW, 5KDW, 6KDW, 7KDW, 8KDW, 9KDW, 10KDW, 11KDW, 12KDW, 13KDW, 14KDW na drogi publiczne.

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zmiana przeznaczenia na tereny dróg publicznych wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń znacznych kosztów wykupu nieruchomości. Realizacja dróg wewnętrznych uzależniona jest od zamiarów inwestycyjnych właścicieli nieruchomości.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman

9.TARASIEWICZ Bogdan
10.SZWACKI Michał Jacek
11.WOLNIEWICZ Paweł
12.WOŹNIAK Magdalena Anna
13.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

14.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona

2. NAWROT Monika Izabela


wstrzymali się od głosu:

1.ŁAKOMY Beata

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4.WIŚNIEWSKI Artur

5.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 14 radnych, przeciw - 2 radne, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 69/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

 

Uwaga 3.cz.3 Nie zgadzam się na to, aby ścieżka rowerowa, która ma być dostępna dla wszystkich mieszkańców, a takie jest jej przeznaczenie, była jednocześnie drogą prywatną.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga w tej części nieuwzględniona. Zmiana przeznaczenia na tereny publiczne wiąże się z poniesieniem przez Miasto Luboń znacznych kosztów wykupu nieruchomości. Wyznaczony ciąg pieszo-rowerowy (symbol 4KDX) jest kontynuacją ustaleń obowiązującego planu miejscowego i ma stanowić rezerwę terenu dla przyszłej inwestycji. 

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.WOLNIEWICZ Paweł
11.WOŹNIAK Magdalena Anna
12.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

13.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona

2. NAWROT Monika Izabela


wstrzymali się od głosu:

1.ŁAKOMY Beata

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4.WIŚNIEWSKI Artur

5.TARASIEWICZ Bogdan

6.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 13 radnych, przeciw - 2 radne, wstrzymało się od głosu – 6 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 70/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

 

Uwaga nr 4 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna

Oznaczenie nieruchomości: dz. 27/4, ark. 16 obręb Lasek

Ustalenia planu: 12KDW, 4KDX

Treść uwagi: Usunięcie z planu projektowanej drogi wewnętrznej oznaczonej symbolem 12KDW przechodzącej w poprzek należącej do nas ww. działki. Ponadto zwracamy się również z pytaniem czy oznaczenie na planie planowanej ścieżki rowerowej 4KDX kolorem szarym określa ją również jako drogę wewnętrzną. Niestety z treści planowanej uchwały to nie wynika

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wyznaczenie systemu dróg wewnętrznych ma na celu zapewnienie obsługi komunikacyjnej terenów po ich ewentualnym zagospodarowaniu zgodnie z planem miejscowym. Ich realizacja jest zależna od woli właściciela terenu. Wyznaczony ciąg pieszo-rowerowy jest kontynuacją ustaleń obowiązującego planu miejscowego i ma stanowić rezerwę terenu dla przyszłej inwestycji. W treści uchwały nie ustalono go jako publicznego.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman

9.TARASIEWICZ Bogdan
10.SZWACKI Michał Jacek
11.WOLNIEWICZ Paweł
12.WOŹNIAK Magdalena Anna
13.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

14.ZYGMANOWSKA Teresa

 


przeciw głosowały:

1. KACZMAREK Iwona

2. NAWROT Monika Izabela


wstrzymali się od głosu:

1.ŁAKOMY Beata

2.NYĆKOWIAK Małgorzata

3.SAMULCZYK Marek

4.WIŚNIEWSKI Artur

5.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 14 radnych, przeciw - 2 radne, wstrzymało się od głosu – 5 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 71/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

 

Uwaga nr 5 Zgłaszający uwagi: osoba fizyczna Oznaczenie nieruchomości: dz. 16/2, ark. 16 obręb Lasek Ustalenia planu: 12KDW, 4KDX

Treść uwagi: Usunięcie z planu projektowanej drogi wewnętrznej oznaczonej symbolem 12KDW przechodzącej w poprzek należącej do nas ww. działki. Ponadto zwracamy się również z pytaniem czy oznaczenie na planie planowanej ścieżki rowerowej 4KDX kolorem szarym określa ją również jako drogę wewnętrzną. Niestety z treści planowanej uchwały to nie wynika.

 

Rozstrzygnięcie: uwaga nieuwzględniona. Wyznaczenie systemu dróg wewnętrznych ma na celu zapewnienie obsługi komunikacyjnej terenów po ich ewentualnym zagospodarowaniu zgodnie z planem miejscowym. Ich realizacja jest zależna od woli właściciela terenu. Wyznaczony ciąg pieszo-rowerowy jest kontynuacją ustaleń obowiązującego planu miejscowego i ma stanowić rezerwę terenu dla przyszłej inwestycji. W treści uchwały nie ustalono go jako publicznego.

Głosowanie  za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata

10. NYĆKOWIAK Małgorzata
11.OKUPNIAK Andrzej Roman
12.SZWACKI Michał Jacek
13.TARASIEWICZ Bogdan

14.WIŚNIEWSKI Artur
15.WOLNIEWICZ Paweł
16.WOŹNIAK Magdalena Anna
17.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

18.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymali się od głosu:

1.NAWROT Monika Izabela

2.SAMULCZYK Marek

3. ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta
W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 18 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 3 radnych/.

 


Stanowisko burmistrz zostało podtrzymane jednogłośnie.

Uwaga nieuwzględniona.



/Zał. nr 72/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.


Na tym zakończono głosowanie uwag nieuwzględnionych.

 

Dalej Przewodnicząca Rady, Teresa Zygmanowska poprosiła o przedstawienie opinii Komisji o projekcie uchwały.

 

Projekt uchwały opiniowały dwie Komisje, Komunalna, Organizacyjno-Prawna. Obie wydały opinie pozytywne.

 

Dyskusja:

 

W dyskusji głos zabrał radny Hieronim Gawelski, który powiedział, że cieszy się, iż plan wchodzi w życie. Był tym bowiem, który walczył o wprowadzenie połączenia drogowego na wysokości ul. 1 Maja.

 

Radny Marek Samulczyk zwrócił uwagę, że radnych, którzy byli zaangażowani w tę sprawę i wprowadzenie połączenia drogowego na wysokości ul. 1 Maja było wielu. To nie jest zasługa jednego radnego.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie  uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Lasek -  rejon ul. Poznańskiej” – I etap głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Uchwała została podjęta jednogłośnie.


/Zał. nr 73/ - UCHWAŁA NR XXIII/175/2020 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020r.
uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Lasek - rejon ul. Poznańskiej” – I etap.

/Zał. nr 74/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.


Po podjęciu uchwały, Przewodnicząca Rady ogłosiła drugą przerwę w obradach. Przerwa trwała od godz. 21:30 do godz. 21:55.

 

Po przerwie obrady były kontynuowane.

 

 

Ad.7. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały określającej szczegółowe warunki przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze przedstawiła Zastępca Burmistrza, Dorota Franek.:

Dotychczas obowiązująca uchwała w przedmiotowej sprawie została uchwalona 16 lat temu i nie zwierała w swojej treści stawki bazowej za 1 godzinę usług opiekuńczych służącej naliczeniu odpłatności za świadczone usługi opiekuńcze. Ustalenie stawki bazowej za 1 godzinę świadczonych usług w niniejszej uchwale pozwoli Miastu Luboń na urealnienie jej wysokości i w przypadku ogłaszania rządowych programów dofinansowania tego zadania (np. Program Opieka75+) na otrzymanie go i zastosowanie przelicznika adekwatnego do ponoszonych przez Miasto Luboń kosztów. Zgodnie z zasadami Programu Opieka 75+ w zapotrzebowaniu na środki z rezerwy celowej budżetu państwa gmina zobowiązana jest wskazać stawkę za godzinę świadczenia usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych określoną w uchwale rady gminy. Zgodnie z zasadami programu „Opieka 75+”, gmina może ubiegać się o dofinansowanie ponoszonych kosztów usług realizowanych dla osób powyżej 75 roku życia w wysokości 50% stawki bazowej uchwalonej przez Radę Miasta.

 

Projekt uchwały opiniowały dwie (2) Komisje: Organizacyjno-Prawna, Sfera Społeczna. Obie wydały opinie pozytywne.

 

Dyskusji nie było.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie  zmiany uchwały określającej szczegółowe warunki przyznawania i odpłatności za usługi
opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze
głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 


/Zał. nr 75/ - UCHWAŁA NR XXIII/176/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie zmiany uchwały określającej szczegółowe warunki przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze.

/Zał. nr 76/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 


Ad. 8  Projekt uchwały w sprawie 
zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowychw granicach administracyjnych miasta Luboń przedstawił Zastępca Burmistrza, Michał Popławski:

 

Konieczność zniesienia formy ochrony przyrody ww. drzew uznanych za pomniki przyrody drzew, wynikała z faktu, że zatraciły one swoją wartość przyrodniczą, zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego i pieszego. Drzewa znajdują się w złym stanie fitosanitarnym (oznaki: infekcji grzybami patogennymi, posiadają liczne wypróchnienia, dziuple wgłębne, pęknięcia). powszechnego. Wobec powyższego koniecznym jest podjęcie przez Radę Miasta Luboń uchwały znoszącej formy ochrony przyrody z przedmiotowych drzew. Dnia 25.05.2020r. Burmistrz Miasta Luboń wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z prośbą o uzgodnienie projektu uchwały w sprawie zniesienia form ochrony przyrody z drzew uznanych za pomniki przyrody w granicach administracyjnych miasta Luboń. Pismem z dnia 08.06.2020r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska uzgodnił ww. projekt uchwały.

 

Projekt uchwały był opiniowany przez dwie (2) Komisje: Organizacyjno-Prawną, Ochrony Środowiska. Obie wydały opinie pozytywne.

 

W dyskusji głos zabrała radna Monika Nawrot, która zapytała, czy w miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone nowe?.

 

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski odpowiedział, że nowe nasadzenia Miasto wykona, jednak niekoniecznie w tych samych miejscach.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie  zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 


/Zał. nr 77/ - UCHWAŁA NR XXIII/177/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie: zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń.

/Zał. nr 78/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

                                                                    

Ad. 9.  Projekt uchwały w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń, Gminą Komorniki, Miastem Puszczykowo i Gminą Mosina w zakresie lokalnego transportu zbiorowego przedstawił kierownik Wydziału Spraw Komunalnych Urzędu Miasta, pan Mateusz Olejniczak:

W związku z koniecznością aktualizacji porozumienia międzygminnego z Miastem Poznań a Miastem Luboń, Gminą Komorniki, Miastem Puszczykowo oraz Gminą Mosiną w zakresie lokalnego transportu zbiorowego proponuję się zawarcie nowego porozumienia, które stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały. Zawierane porozumienie ujednolici zawarte wcześniej porozumienia z gminą Komorniki oraz
Miastem Poznań. Porozumienie dotyczyło linii autobusowej 651.

 

Projekt uchwały opiniowały trzy (3) Komisje: Organizacyjno -Prawna, Komunalna, Budżetu i Finansów. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

                                                               

Dyskusji nie było.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń, Gminą Komorniki, Miastem Puszczykowo i Gminą Mosina w zakresie lokalnego transportu zbiorowegogłosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 


/Zał. nr 79/ - UCHWAŁA NR XXIII/178/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń, Gminą Komorniki, Miastem Puszczykowo i Gminą Mosina w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

/Zał. nr 80/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

Ad. 10.  Projekt uchwały w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń w zakresie lokalnego transportu zbiorowego przedstawił kierownik Wydziału Spraw Komunalnych Urzędu Miasta, pan Mateusz Olejniczak:

W związku z koniecznością aktualizacji porozumienia międzygminnego z Miastem Poznań w zakresie lokalnego transportu zbiorowego proponuję się zawarcie nowego porozumienia, które stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały. Zawierane porozumienie ujednolici zawarte wcześniej porozumienia z gminą
Komorniki oraz Miastem Poznań. Porozumienie dotyczy liń autobusowych kursujących między Poznaniem a Luboniem.

 

Projekt uchwały opiniowały trzy (3) Komisje: Organizacyjno -Prawna, Komunalna, Budżetu i Finansów. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

                                                                

Dyskusji nie było.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń w zakresie lokalnego transportu zbiorowego głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 


/Zał. nr 81/ - UCHWAŁA NR XXIII/179/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie
porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń w zakresie lokalnego transportu zbiorowego

/Zał. nr 82/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

Ad. 11.  Projekt uchwały w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Luboń" przedstawił zastępca Burmistrza, Michał Popławski:

Zastępca Burmistrza przedstawił cele i założenia Programu.

Przyjęcie chwały pozwoli na zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Miasta Luboń oraz opiekę nad zwierzętami bezdomnymi i żyjącymi na wolności kotami.

 

Projekt uchwały opiniowały trzy (3) Komisje: Organizacyjno -Prawna, Komunalna, Budżetu i Finansów. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

                                                               

Dyskusji nie było.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Luboń"głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata

10. NYĆKOWIAK Małgorzata
11.OKUPNIAK Andrzej Roman
12.SAMULCZYK Marek
13.SZWACKI Michał Jacek
14.TARASIEWICZ Bogdan

15.WIŚNIEWSKI Artur
16.WOLNIEWICZ Paweł
17.WOŹNIAK Magdalena Anna
18.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

19.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

20.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymała się od głosu:

1. NAWROT Monika Izabela.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 20 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymała się od głosu – 1 radna/.

 


Uchwała została podjęta.

 


/Zał. nr 83/ - UCHWAŁA NR XXIII/180/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie
przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Luboń".

/Zał. nr 84/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

Ad. 12.  Projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w Luboniu przedstawił Zastępca Burmistrza, Michał Popławski.:

Komisja Komunalna Rady Miasta Lubońnadała drodze w Luboniu, obejmującej działkę nr: 6/20, 6/18, części działki 6/19 arkusz mapy 12, obręb Lasek, nazwę ul. „Stokrotkowa”.

 

Projekt uchwały opiniowała też Komisja Organizacyjno-Prawna, która wydała opinię pozytywną.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy „STOKROTKOWA” w Luboniu głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 


/Zał. nr 85/ - UCHWAŁA NR XXIII/181/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
nadania nazwy ulicy „STOKROTKOWA” w Luboniu.

/Zał. nr 86/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

Ad. 13.  Projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy „KROKUSOWA” w Luboniu przedstawił Zastępca Burmistrza, Michał Popławski.:

Komisja Komunalna Rady Miasta Luboń nadała drodze w Luboniu, obejmującej działkę nr: części 6/20, części 6/19 arkusz mapy 12, obręb Lasek, nazwę ul. „Krokusowa”.

 

Projekt uchwały opiniowała też Komisja Organizacyjno-Prawna, która wydała opinię pozytywną.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w Luboniu „KROKUSOWA” głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem uchwały głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 


/Zał. nr 87/ - UCHWAŁA NR XXIII/182/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
nadania nazwy ulicy „KROKUSOWA” w Luboniu.

/Zał. nr 88/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

Ad. 14. 

Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2020 rok wraz z autopoprawkami przedstawił Skarbnik Miasta, Mirosław Stromczyński:

Dochody budżetu zwiększono o kwotę 308.180,53 zł do kwoty 169.376.497,11 zł.

Wydatki budżetu zwiększono o kwotę 308.180,53 zł do kwoty 178.203.800,26 zł.

 

 

Projekt uchwały opiniowały trzy (3) Komisje:  Budżetu i finansów, Komunalna, Organizacyjno-Prawna. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

 

Podczas dyskusji jako pierwsza głos zabrała radna Monika Nawrot, która zapytała o kwotę 350.000,00 zł, która z wydatków z utrzymania zimowego została przeznaczona na bieżące utrzymanie dróg. Radna zapytała konkretnie, na jakie ulice?.

 

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski poinformował, że większość tych środków zostanie przeznaczona na ul. Rivoliego.

 

Dalej radna Monika Nawrot zapytała o kwotę 251.000,00 zł, prace projektowo-drogowe, na co zwiększamy?.

 

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski poinformował, że środki te przeznaczone zostaną na ulice: Wysoką, Kurowskiego, Dworcową, Chabrową, Leśmiana.

 

Radna Monika Nawrot zapytała, czy modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 dotyczy remontu dachu sali gimnastycznej?.

 

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski: Tak.

 

Radna Monika Nawrot po raz kolejny zapytała o ul. Jeczmienną. Jakie działania będzie podejmować Miasto, żeby mieszkańcy tej ulicy mieli wreszcie sieć wodociągową?.

 

 

Zastępca Burmistrza, Michał Popławski: Umowa na ul. Jęczmienną została już podpisana.

 

Radny Marek Samulczyk pytał o plażę miejską (80.000,00 zł), jakie działania są podejmowane?.

 

Zastępca Burmistrza, Dorota Franek: Posadzono kwiaty, uporządkowano teren, wyremontowano parasole.

 

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2020 rok wraz z autopoprawkami głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.WOLNIEWICZ Paweł
11.WOŹNIAK Magdalena Anna
12.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

13.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymali się od głosu:

1. KACZMAREK Iwona

2. NAWROT Monika Izabela

3.ŁAKOMY Beata

4.NYĆKOWIAK Małgorzata

5.SAMULCZYK Marek

6.WIŚNIEWSKI Artur

7.TARASIEWICZ Bogdan

8.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 13 radnych, przeciw - 2 radne, wstrzymało się od głosu – 6 radnych/.

 

/Zał. nr 89/ - UCHWAŁA NR XXIII/183/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2020 rok.

/Zał. nr 90/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.


Ad. 15. Projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2020-2035 wraz z autopoprawkami przedstawił Skarbnik Miasta, Mirosław Stromczyński.:

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Luboń były odzwierciedleniem zmian w budżecie.

 

Projekt uchwały opiniowały trzy (3) Komisje:  Budżetu i finansów, Komunalna, Organizacyjno-Prawna. Wszystkie wydały opinie pozytywne.

 

 

Dyskusji nie było.

 

Głosowanie o przyjęciu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2020-2035 wraz z autopoprawkami głosowali:

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4.GAWELSKI Hieronim
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KLECZEWSKA Magdalena
7.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
8.OKUPNIAK Andrzej Roman
9.SZWACKI Michał Jacek
10.WOLNIEWICZ Paweł
11.WOŹNIAK Magdalena Anna
12.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

13.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


wstrzymali się od głosu:

1. KACZMAREK Iwona

2. NAWROT Monika Izabela

3.ŁAKOMY Beata

4.NYĆKOWIAK Małgorzata

5.SAMULCZYK Marek

6.WIŚNIEWSKI Artur

7.TARASIEWICZ Bogdan

8.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

 


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podtrzymaniem stanowiska burmistrz głosowało - 13 radnych, przeciw - 2 radne, wstrzymało się od głosu – 6 radnych/.

 

/Zał. nr 91/ - UCHWAŁA NR XXIII/184/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2020-2035.

/Zał. nr 92/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

                                                                                                                   

Ad.16.  Rada Miasta Luboń podjęła APEL, który skierowany został do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./Centrum Realizacji Inwestycji o podjęcie działań naprawczych i porządkowych mających na celu poprawę stanu zmodernizowanej infrastruktury na terenie Miasta Luboń.

Apel wypracowała Komisja Organizacyjno-Prawna Rady Miasta Luboń, w związku z czym zreferowała go przewodnicząca Komisji, Magdalena Woźniak.

 

Głosowanie o przyjęciu APELU dotyczącego podjęcia działań naprawczych i porządkowych mających na celu poprawę stanu zmodernizowanej infrastruktury na terenie Miasta Luboń głosowali:

 

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za podjęciem APELU głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 

APEL został podjęty jednogłośnie.


/Zał. nr 93/ -
APEL NR WO.0007.1.1.2020 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020r. dotyczący podjęcia działań naprawczych i porządkowych mających na celu poprawę stanu zmodernizowanej infrastruktury na terenie Miasta Luboń.

 

/Zał. nr 94/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

Ad.17.  Srawozdania z bieżących prac komisji stałych Rady Miasta Luboń (za okres od kwietnia do czerwca 2020).

 

 

/Zał. nr 95/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Komunalnej.

 

/Zał. nr 96/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Budżetu i Finansów.

 

/Zał. nr 97/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Sfery Społecznej.

 

/Zał. nr 98/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Organizacyjno-Prawnej.

 

/Zał. nr 99/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Ochrony Środowiska.

 

/Zał. nr 100/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Rewizyjnej.

 

 

Ad.18.

/Zał. nr 101/ - Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Luboń o działaniach podejmowanych  w okresie międzysesyjnym.

 

Ad.19.

/Zał. nr 102/ - Sprawozdanie  Burmistrz Miasta Luboń o działaniach podejmowanych  w okresie międzysesyjnym oraz wykonania uchwał.

 

Ad. 20. Interpelacje i zapytania.

Nie było.

 

Ad. 21. Wolne głosy i wnioski.

Przewodnicząca Rady Miasta, Teresa Zygmanowska poinformowała o pracach Rady Miasta Luboń na kolejne miesiące.

 

Ad. 22. Przyjęcie protokołu  sesji nr XXII/2020, z dnia 21 maja 2020r.

 

Uwag do protokołu nie było.

 

Za przyjęciem protokołu nr XXII/2020. Z dnia 21 maja 2020 głosowali:

 

1.BERNACIAK Anna

2.BUDZYŃSKI Łukasz Piotr
3.EKWIŃSKA Katarzyna

4. GAWELSKI Hieronim,
5.IZYDORSKI Piotr Łukasz
6.KACZMAREK Iwona,
7.KLECZEWSKA Magdalena
8.KRZYŻOSTANIAK Paweł Radosław
9.ŁAKOMY Beata
10.NAWROT Monika Izabela

11. NYĆKOWIAK Małgorzata
12.OKUPNIAK Andrzej Roman
13.SAMULCZYK Marek
14.SZWACKI Michał Jacek
15.TARASIEWICZ Bogdan

16.WIŚNIEWSKI Artur
17.WOLNIEWICZ Paweł
18.WOŹNIAK Magdalena Anna
19.WILCZYŃSKA-KĄKOL Karolina Monika

20.ZAPŁATA-SZWEDZIAK Elżbieta

21.ZYGMANOWSKA Teresa

 


głosów przeciwnych nie było,


głosów wstrzymujących nie było.


W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.


/za przyjęciem protokołu głosowało - 21 radnych, przeciw - 0 radnych, wstrzymało się od głosu – 0 radnych/.

 


PROTOKÓŁ został przyjęty jednogłośnie.

 



/Zał. nr 103/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

Ad. 23.

Po wyczerpaniu porządku obrad, Przewodnicząca Rady Teresa Zygmanowska
zakończyła obrady XXIII sesji online Rady Miasta Luboń o godz. 23:18.

 

Załączniki:

/zał. nr 1/ - Lista obecności.

 

/zał. nr 2/ - Porządek obrad.

 

/zał. nr 3/ - Raport o stanie miasta Luboń za 2019 rok.

 

/zał. nr 4/ - Uchwała nr XXIII172/2020 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020r.
w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Luboń wotum zaufania.

 

/zał. nr 5/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/zał. nr 6/ - Sprawozdanie Burmistrz Miasta Luboń z wykonania budżetu za rok 2019 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Miasta Luboń.

 

/zał. nr 7/ - Uchwała nr SO-0954/7/15/2020Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 14 kwietnia 2020 r. w sprawie wyrażenia opinii
o przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019 wraz z informacją  o stanie mienia jednostki i objaśnieniami.

 

/zał. nr 8/ - Sprawozdanie finansowe za rok 2019.

 

/zał. nr 9/ - Uchwała nr XXIII/173/2019 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Luboń za rok 2019
.


/zał. nr 10/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

 

 

/zał. nr 11/ - Wniosek, opinia, uzasadnienie Komisji Rewizyjnej RML w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok.

 

 

/zał. nr 12/ - Uchwała nr  SO-0955/58/16/2020 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 7 lipca 2020r. w sprawie wyrażenia opinii
o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Luboń w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi za 2019 rok.

 

/zał. nr 13/ - UCHWAŁA NR XXIII/174/2019 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie absolutorium dla Burmistrza Miasta Luboń z tytułu wykonania budżetu za rok 2019.


/zał. nr 14/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 15/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 16/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 17/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 18/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 19/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 20/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 21/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 22/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 23/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 24/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 25/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 26/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 27/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 28/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 29/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 30/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 31/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 32/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 33/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 34/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 35/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 36/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 37/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 38/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 39/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 40/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 41/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 42/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 43/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 44/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 45/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 46/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 47/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 48/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 49/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 50/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 51/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 52/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 53/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 55/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 56/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 57/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 58/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 59/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 60/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 61/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 62/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 63/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 64/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 65/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 66/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 67/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 68/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 69/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 70/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 71/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 72/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 73/ - UCHWAŁA NR XXIII/175/2020 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020r. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Lasek - rejon ul. Poznańskiej” – I etap.

 

/Zał. nr 74/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

 

/Zał. nr 75/ - UCHWAŁA NR XXIII/176/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie zmiany uchwały określającej szczegółowe warunki przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze.

 

/Zał. nr 76/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 77/ - UCHWAŁA NR XXIII/177/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie: zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń.

 

/Zał. nr 78/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 79/ - UCHWAŁA NR XXIII/178/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń, Gminą Komorniki, Miastem Puszczykowo i Gminą Mosina w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

/Zał. nr 80/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 81/ - UCHWAŁA NR XXIII/179/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie
porozumienia międzygminnego pomiędzy Miastem Poznań a Miastem Luboń w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

 

/Zał. nr 82/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 83/ - UCHWAŁA NR XXIII/180/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie
przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Luboń".

 

/Zał. nr 84/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 85/ - UCHWAŁA NR XXIII/181/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
nadania nazwy ulicy „STOKROTKOWA” w Luboniu.

 

/Zał. nr 86/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 87/ - UCHWAŁA NR XXIII/182/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
nadania nazwy ulicy „KROKUSOWA” w Luboniu.

 

/Zał. nr 88/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 89/ - UCHWAŁA NR XXIII/183/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Luboń na 2020 rok.

 

/Zał. nr 90/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 91/ - UCHWAŁA NR XXIII/184/2020 RADY MIASTA LUBOŃ
z dnia 16 lipca 2020 r.
w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Luboń na lata 2020-2035.

 

/Zał. nr 92/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 93/ - APEL NR WO.0007.1.1.2020 RADY MIASTA LUBOŃ z dnia 16 lipca 2020r. dotyczący podjęcia działań naprawczych i porządkowych mających na celu poprawę stanu zmodernizowanej infrastruktury na terenie Miasta Luboń.

 

/Zał. nr 94/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania.

/Zał. nr 95/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Komunalnej.

 

/Zał. nr 96/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Budżetu i Finansów.

 

/Zał. nr 97/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Sfery Społecznej.

 

/Zał. nr 98/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Organizacyjno-Prawnej.

 

/Zał. nr 99/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Ochrony Środowiska.

 

/Zał. nr 100/ - Sprawozdanie kwartalne Komisji Rewizyjnej.

 

/Zał. nr 101/ - Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Luboń o działaniach podejmowanych  w okresie międzysesyjnym.

/Zał. nr 102/ - Sprawozdanie  Burmistrz Miasta Luboń o działaniach

/Zał. nr 103/ - Wydruk elektronicznego przebiegu głosowania nad protokołem.

/Zał. nr 104/ – Lista obecności z XXIII sesji radnych.



 

 

                              Protokół sporządziła

                                                          

                                                              Dominika Kędziora

                                                              specjalista ds. obsługi rady

 

   

wstecz

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

Rada Miasta Luboń »

Zapis audio z Sesji Rady Miasta

Zapis wideo z Sesji Rady Miasta

Uchwały Rady Miasta kadencji 2018-2023 »

Wykaz imiennych głosowań kadencji 2018-2023 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2018-2023 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2018-2023 »

Zasłużony dla Miasta Luboń »

Siewca Roku »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2014-2018 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2014-2018 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2014-2018 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2010-2014 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2010-2014 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2010-2014 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2006 - 2010 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2006-2010 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2006-2010 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 2002-2006 »

Protokoły posiedzeń Komisji Rady Miasta 2002-2006 »

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 2002-2006 »

Uchwały Rady Miasta kadencji 1998-2002

Protokoły sesji Rady Miasta kadencji 1990-1994

Rejestr uchwał Rady Miasta 1990 - 2014

Interpelacje i wnioski radnych